نگاهی بر بازی Call Of Duty Modern Warfer 3

بررسی تخصصی بازی جدید کالاف دیوتی مدرن وارفر 3 Modern Warfer 3
فهرست مطالب

سری بازی Call of Duty یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین سری بازی های تیراندازی اول شخص در جهان است. این سری بازی با عرضه نسخه اول خود در سال ۲۰۰۳ به سرعت به موفقیت رسید و تا به امروز نسخه های متعددی از آن منتشر شده است. یکی از محبوب ترین نسخه های این سری بازی، Call of Duty: Modern Warfare 3 است. این بازی پایانی حماسی برای سه گانه Modern Warfare است و داستان آن ادامه نسخه های قبلی است.

🔴 پیشنهاد ویژه: خرید لپ تاپ گیمینگ مناسب بازی Call Of Duty مدرن وارفر 3

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا این بازی را به طور کامل و دقیق بررسی کنیم و به جزئیات و ویژگی های آن بپردازیم.

بررسی ویژگی های بازی جدید کالاف دیوتی COD MW3

در بازی Modern Warfare 3، بخش هایی به اسم “open combat missions” در بازی وجود دارد که دست شما را برای انجام کارهای مختلف باز می گذارد و کاملا انعطاف پذیر است. در این بخش ها می توانید هر کاری را به هر نحوی که دلتان می خواهد انجام دهید؛ در واقع محدودیت خاصی برای حرکت کردن وجود ندارد. اما آنقدرها هم که تصور می کنید هیجان انگیز نیست و باگ زیادی دارد. این طور به نظر می رسد که سازندگان بازی قصد داشتند بخش های جذابی به بازی اضافه کنند اما موفق نبودند. این بخش از بازی می توانست مثل نسخه Lights Out که در 2019 عرضه شد، بسیار بهتر و جذابتر باشد. این مراحل قرار بوده که بدون برنامه‌ریزی خاصی باشند و خودتان آزادانه هر کاری که دلتان می خواهد انجام دهید و لذت ببرید. اما نتوانستند آنقدرها هم که لازم است هیجان خوبی به این بخش ها اضافه کنند.

در open combat missions می توانید تصمیم بگیرید که هر مرحله را چطور پیش ببرید. باید به دنبال ابزارهای مختلف بگردید تا شما را در این مراحل یاری کنند، مثلا به دنبال اسلحه ای مخفی بگردید. می توانید انتخاب کنید که ساکت و آرام پیش بروید و یا سر و صدا ایجاد کنید. مسلما اگر انتخاب کنید که سر و صدای بیشتری ایجاد کنید، مجبور خواهید شد با دشمنان بیشتری بجنگید و در معرض خطر بیشتری باشید. این طور به نظر می رسد که بازی Modern Warfare 3 را با عجله ساخته اند، بدون آنکه ویژگی ها و خلاقیت های جدیدی را به آن اضافه کنند. 

اکثر مراحل بازی تقریبا مشابه هم همدیگر هستند. در طول بازی شما تنها هستید و فقط از طریق رادیو می توانید با تیم خود ارتباط برقرار کنید. در واقع هیچ احساس هم تیمی بودن و انجام کار تیمی نخواهید داشت. جنگیدن در کنار تیم یکی از بهترین ویژگی های سری Call of Duty بود که متاسفانه در این نسخه وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: بررسی بازی شاهزاده ایرانی Prince of Persia

در بخش هایی از بازی که open combat missions هستند، باید بارها و بارها سه تا کار مختلف را در مکان های متفاوت انجام دهید. گاهی اوقات برای انجام یک تسک مجبورید راه های مختلف را امتحان کنید، مثلا برای نابود کردن هلیکوپتر دنبال یک بمب بگردید. 

بخشی به اسم Highrise در بازی وجود دارد که باید از ساختمان بلند بالا بروید. مطمئنا این بخش هیجان زیادی به شما خواهد داد.

در برخی دیگر از بخش های بازی هم باید داستان ثابتی را که طراحی شده است دنبال کنید و آزادی عمل نخواهید داشت. هر چند این مراحل جذابتر هستند، اما شاید هیجان بخش های open combat missions را نداشته باشند. یکی از جذابترین بخش ها زمانی است که وارد مکانی برفی می شوید و نبرد بزرگی را تجربه می کنید. مرحله دیگری هم در این بخش وجود دارد که باید بسیار ساکت باشید، دقیقا مثل ماموریت All Ghillied Up در Call of Duty قدیم. در این بخش باید اسنایپر باشید و در زمین های چمن خوب پنهان شوید.

شروع بازی در مکانی بارانی است، دقیقا مثل همان مکانی که در Warzone وجود داشت. آغاز بازی در این شرایط حس خوبی به شما خواهد داد و هیجانی مشابه Modern Warfare 2 را تجربه خواهید کرد.

تنوع مکان ها در بازی زیاد نیست و از مکانی به اسم Verdansk بارها و بارها استفاده شده است.

بخشی در بازی وجود دارد که باید بسیار ساکت باشید و به هیچ کس نزدیک نشوید و در اطراف مکانی به اسم Verdansk پرسه بزنید، و اگر به شخصی نزدیک شوید خواهید باخت. بازی اکثرا همان ویژگی های نسخه های قبلی کال آف دیوتی را دارد و خلاقیت جدید و خاصی به آن اضافه نشده است. هر چند داستان آن ممکن است متفاوت تر از نسخه های قبل باشد، ولی ویژگی ها و آپشن های آن مشابه نسخه های قبلی است.

داستان بازی را در حین جنگیدن و نبردها متوجه نخواهید شد، چرا که بعد از اتمام هر نبرد، صحنه هایی از داستان بازی برای شما به اجرا در می آید. در نسخه های قبلی به این شکل بود که در حین بازی، اتفاقاتی هم روی می داد و می توانستید داستان بازی را متوجه شوید. اما در این نسخه، داستان بازی بعد از هر جنگ به اجرا در می آید و می توانید تماشا کنید. در واقع Modern Warfare 3 بر خلاف Modern Warfare 2 این حس را به شما می دهد که در حال تماشای یک داستان هستید و نه بخشی از این داستان. در Modern Warfare 2 می توانستید حس کنید که شما وسط داستان هستید و نه یک تماشاگر. به همین خاطر است که در این بازی احساس خواهید کرد از اصل ماجرا دور هستید.

در این بازی بخشی به اسم No Russian وجود دارد که اتفاقات ناگواری رخ می دهد. در این بخش شما تبدیل به یک قهرمان می شوید. برای درک کردن این مرحله، باید کل داستان را بدانید. هر چند این مرحله بسیار ناراحت کننده است ولی جذابیت های خاص خودش را دارد. بخش No Russian جذابیت خاصی به بازی اضافه نکرده است. کاراکتری به اسم Makarov وجود دارد که شروع کننده جنگ های مختلف است. 

سری بازی های Call of Duty همیشه در تلاش بوده است که چهره‌ی بد دولت ها را نشان دهد یا در مورد سلاح های شیمیایی آگاهی رسانی کند. اما در این نسخه، داستان بازی گیج کننده است و مشخص نمی شود که قرار است چه پیامی را به مخاطب منتقل کند. هدف اصلی داستان های بازی این است که بازی را جذاب تر کند، اما حتی در این بخش هم موفق نبوده است. طراحان داستان می توانستند در مورد موضوعات جدی تری مثل تروریسم اطلاع رسانی کنند ولی این کار را نکرده اند.

کاراکتر Makarov هم تغییر کرده است اما تغییرات خوب و خفنی نداشته است. در نسخه های قبل، کاراکتر Makarov بسیار باهوش و حیله گر بود و می توانست دولت ها را فریب دهد. اما الان بیشتر شبیه دلقکی است که می خواهد در شهر هرج و مرج ایجاد کند. کاراکتر جدید او به جذابیت نسخه های قبلی نیست. هر چند بازیگر،Julian Kostov، چند خط ترسناک به داستان اضافه می کند ولی باز هم تغییری در شخصیت Makarov ایجاد نمی کند. 

داستان بازی طولانی نیست و فقط 4 ساعت زمان می برد. طراحان بازی سعی کرده اند با یادآوری اتفاقات نسخه های قبلی، هیجان زیادی به بازی اضافه کنند. بیشتر زمان های بازی را تنها هستید و وقت زیادی را با دوستانتان مثل Price, Soap, Gaz, یا Ghost نمی گذرانید. بنابراین احساس نزدیکی زیادی با آن ها نخواهید کرد. در آخر هم بازی بدون هیچگونه پایان بندی خاصی ناگهان به اتمام می رسد. 

بخش های تیراندازی بازی دقیقا به همان اندازه ای که از Call Of Duty انتظار داریم خوب است. همه چیز خیلی نرم و سریع است، افکت صداها بسیار جذاب است، مخصوصا زمانی که تیر شما به هدف برخورد می کند. اما دشمنان زیادی هم وجود دارند که به اندازه شما هوشمندانه عمل نمی کنند. چرا که به راحتی از محل اختفای خودشان بیرون می آیند و در تیررس شما قرار می گیرند. حتی زمانی که دوستانشان در حال تیر خوردن هستند، جایی قایم نمی شوند و مستقیما در تیررس شما هستند.

حرکاتی که در طول بازی انجام می دهید تکراری هستند و بارها و بارها انجام خواهید داد. در مکان های باز می دوید، از دشمنانتان پنهان می شوید و با اسلحه تان شلیک می کنید. تنها یک بخش متفاوت در بازی وجود دارد که آن هم باید با سفینه ای بزرگ پرواز کنید. اکثر چیزهای جدید موجود در open combat missions به درستی کار نمی کنند و بقیه بخش های بازی هم ایده های جدید و خلاقی ندارند.

به طور کل داستان Modern Warfare 3 به هیجان انگیزی نسخه های قبل نیست. طراحان بازی قصد داشتند یک بازی ماجراجویی هیجان انگیز خلق کنند ولی شکست خوردند. ایده های قدیمی و جدید به خوبی با هم ترکیب نشده اند. هر چند بخش های تیراندازی بسیار جذاب است ولی مثل نسخه های قبل حس خاص بودن را نمی دهد. بهتر است که در سری های بعدی کال آف دیوتی بیشتر روی داستان و جذابیت کاراکترها کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شعب تحویل حضوری ایسوس ایران
شعبه های فعال امروز
مرکز خدمات ایسوس ایران

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت برج آ طبقه هفتم واحد ۷۰۴ - ایسوس ایران

فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت
فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه همکف واحد 03 (جمعه ها باز است) - ایسوس ایران

فروشگاه 152 پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه اول واحد 152 - ایسوس ایران

این امکان فراهم است که سفارش‌تان را از 25 شعب ایسوس ایران در شهر تهران دریافت فرمایید.

کارشناسان ما در تمام شعب ایسوس ایران آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما برای خرید هستند. برای راهنمایی بیشتر با شماره 45639-021 تماس بگیرید.