همه چیز درباره بازی جدید Prince of Persia: The Lost Crown 

همه چیز درباره بازی جدید Prince of Persia: The Lost Crown 
فهرست مطالب

بازی Prince of Persia: The Lost Crown چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ مجموعه بازی‌های Prince of Persia یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه‌های بازی‌های ویدئویی در جهان است. این مجموعه اولین بار در سال ۱۹۸۹ منتشر شد و تاکنون ده‌ها نسخه مختلف از آن در سبک‌های مختلف تولید شده است. یکی از جدیدترین نسخه‌های این مجموعه، بازی Prince of Persia: The Lost Crown است که در سال ۲۰۲۳ منتشر شد.

این بازی که توسط استودیو Ubisoft Montreal ساخته شده است، یک بازی اکشن-ماجراجویی است که در ایران باستان جریان دارد. گیمرها در این بازی کنترل سارگون، یکی از هفت قهرمان و دلاور گارد جاویدان ایران را بر عهده می‌گیرند. وظیفه سارگون این است که شاهزاده غسان را که توسط دشمنان ربوده شده است، نجات دهد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی بازی Prince of Persia: The Lost Crown بپردازیم. در ادامه ویژگی های بازی Prince of Persia: The Lost Crown را بررسی می کنیم و به نقاط مثبت و ضعف های آن می پردازیم.

بازی Prince of Persia: The Lost Crown

بعد از مدت ها، سری جدید بازی شاهزاده ایران به اسم Prince of Persia: The Lost Crown منتشر شده است که دقیقا همان حس و حال نسخه اول را که در سال 1989 منتشر شد، دارد.

نسخه The Lost Crown را می توان یکی از بهترین نسخه های Prince of Persia معرفی کرد، چرا که دو ویژگی مهم را دارد؛ پرش به اطراف و جنگیدن. در برخی بازی ها مثل بازی های 3D، دوربینی که هم زمان با شخصیت در حال حرکت است، ممکن است گیمرها را گمراه کند؛ مثلا ممکن است دوربین شما را گیج کند و متوجه نشوید که در کجا قرار دارید و دشمنانتان در کدام سمت قرار دارند. اما در The Lost Crown این اتفاق نمی افتد. در The Lost Crown دوربین و نحوه حرکت آن به بهترین شکل تنظیم شده است و به راحتی می توانید بازی را کنترل کنید و از چشم انداز خوب آن لذت ببرید.

بازی The Lost Crown با ارائه چشم انداز 2D، شما را قادر می سازد که گاها دوربین را کمی حرکت دهید تا دید وسیع تری داشته باشید و ببینید که اطرافتان چه اتفاقی می افتد و دشمنانتان در کجا قرار دارند.

همانند دیگر نسخه های شاهزاده ایرانی، این نسخه نیز داستان جدیدی دارد، اما پدیده های مشابه با نسخه های قبلی نیز زیاد است. پایه داستانی این بازی مشابه نسخه های قبلی است؛ تصور کنید که شما یک قهرمان قدرتمند و سریع هستید، وارد مکانی بزرگ با کلی اجسام شکسته و پدیده های ترسناک میشوید، در این مکان هیولاها و سربازان وجود دارند، شما با آن ها می جنگید و شکست می دهید. هیجان این بازی باعث خواهد شد تا گذر زمان را احساس نکنید. 

هر چند در The Lost Crown نیز پایه داستانی مشابه است، اما مسیر داستان و اتفاقاتی که می افتد تفاوت بسیار زیادی با نسخه های قبلی دارد. در The Lost Crown شما وارد مکانی در دوردست ها به اسم Persian mythology می شوید. طی کردن داستان این بازی، مثل طی کردن سفری هیجان انگیز با شخصیتی فوق العاده است. گاهی اوقات ممکن است داستان این بازی گیج کننده باشد، اما هر چقدر که جلوتر بروید رمز و رازهای بیشتری برای شما آشکار خواهد شد.

داستان بازی The Lost Crown 

داستان در مورد گروهی از جنگنده های ابر قهرمان به اسم Immortals است. تعدادشان 7 نفر است و وارد یک ماجراجویی بزرگ برای نجات شاهزاده غسان می شوند. اسم شخصیت گیمر سارگون است که جوانترین عضو گروه و بسیار شجاع است. سارگون در تلاش است تا اثبات کند که به اندازه دیگر Immortals ها قوی است. او قصد دارد مربی خود را که شاهزاده را ربوده است، از بین ببرد.

سارگون از ابتدا مبارزی بسیار قوی و سریع است. هر چند سارگون بازی بسیار خوبی دارد، اما هر چقدر که در بازی جلوتر بروید می توانید توانایی های بیشتری را برای او فعال کنید. بازی همانند نقشه ای بسیار بزرگ است. کاوش در این نقشه و مبارزه با دشمنان بسیار برای شما لذت بخش خواهد بود. باید سریع باشید، سریعتر واکنش نشان دهید و از تمام توانایی های خود برای برنده شدن استفاده کنید.

سرعت مبارزه در این بازی بسیار بسیار تند پیش می رود. سارگون بسیار سریع است، البته دشمنان او نیز دست کمی از خودش ندارند. باید بسیار مراقب باشید و حواستان باشد که دشمنانتان در حال انجام چه کاری هستند. بهترین کار برای ایمن بودن، حرکت سریع و ضربه زدن هم زمان است. هر نبردی در این بازی، یک ماجراجویی بسیار بزرگ است و حتما باید یاد بگیرید که چگونه در تک تک عناصر این بازی حرفه ای شوید.

در داخل داستان بازی نکته ای وجود دارد که ممکن است برای برخی ها گیج کننده باشد. بعضی مواقع ممکن است احساس کنید که بخشی از داستان را فراموش کرده اید، مخصوصا زمانی که سارگون با دیگر کاراکترها حرف می زند و از آن ها می پرسد که آیا ملاقات با او را به خاطر دارند یا خیر. در واقع این طور به نظر می رسد که سارگون تصور می کند کسی او را فراموش کرده است، ولی پیدا کردن این شخص کار سختی است و همه طوری وانمود می کنند که چیزی را فراموش نکرده اند. این موضوع شاید به خاطر ترکیب کردن زمان ها و در هم ریختن خط زمانی داستان باشد.

موضوع عجیبی که وجود دارد این است که در یکی از خط های داستانی بازی یکی از کاراکترها گم می شود و هیچگاه پیدا نمیشود. دنیای این بازی بسیار بزرگ و به همدیگر متصل است، دقیقا همانند پازلی بسیار بزرگ. اگر در داستان جلوتر بروید بعضی از بخش ها را متوجه نخواهید شد یا شما را گیج خواهند کرد. داستان این بازی دقیقا مثل یک کتاب است؛ اما کتابی که صفحاتش مرتب نیستند و به ترتیب پیش نمی رود.

یکی از باگ های داستانی بازی این است که ممکن است حتی بعد از پایان بازی نیز برخی بخش های بازی نامفهوم بماند. انگار که داستان ناگفته هایی دارد. به طور کل اگر بازی را تمام و کمال به اتمام نرسانید، خط داستانی بازی برای شما کاملا نامفهوم باقی خواهد ماند. 

شخصیت های بازی معمولا صداهای خوب و واضحی دارند. اما یک کاراکتر بسیار کوچک هم وجود دارد که صدای عجیب و غریب و نسبتا ناواضحی دارد، انگار که یک ربات در حال صحبت کردن است. دلیلش این است که برای صدای این شخصیت، از ابزارهای تبدیل متن به گفتار استفاده کرده اند و صدای عجیب آن هم به همین خاطر است. Ubisoft، شرکت سازنده بازی، می گوید که این یک باگ است و به زودی آن را برطرف خواهند کرد. آن ها وعده داده اند که صدای انسان را جایگزین صدای ابزار کنند. البته این صدای ربات گونه بازی شما را خراب نمی کند و لذت بازی را از بین نمی برد، چون که مجموعا در طول بازی فقط چند بار ظاهر می شود. ولی خب همچین باگی کمی جالب و عجیب است.

نبردها و مبارزات بازی The Lost Crown

بازی سطوح مختلفی از سختی را دارد. می توانید انتخاب کنید که می خواهید در سطح آسان بازی کنید یا در سطح سخت. همچنین می توانید تنظیمات دشمنانتان را تغییر دهید. مثلا می توانید مشخص کنید دشمنان سارگون چه مقدار جان یا چقدر قدرت در جنگیدن داشته باشند.

جذابیت این بازی فقط در ضربه زدن به دشمنان و کشتن آن ها نیست، بلکه چیزی که بازی را جذابتر می کند حرکت هایی است که با سارگون انجام می دهید. حرکت هایی که در این بازی انجام می شود مثل رقص است. دشمنان کوچکتر را با یک ضربه به هوا پرتاب می کنید و نمی گذارید به شما ضربه بزنند. برای شکست دشمنان بزرگتر به پشت سر آنها می روید و در عین حال که ضربه های زیادی را به او وارد می کنید، نمی گذارید که به شما ضربه ای وارد کنند. تمام حرکات این بازی مثل رقصی خاص است تا بهترین مبارزه را داشته باشید.

مبارزه های بازی The Lost Crown نمایشی به تمام عیار است. وقتی سارگون و دوستانش می جنگند، بسیار بسیار سریع حرکت می کنند و با رنگ های درخشان و براقی که دارند، صفحه نمایش شما را بسیار جذاب می کنند. در این بازی حرکات خاصی به اسم parry وجود دارد تا با استفاده از آن ها جلوی دشمنانتان بایستید. حملات بزرگ و قدرتمند parry دارای صحنه ها و انیمیشن های خاصی هستند و هر موقع از این حرکات استفاده می کنید به نمایش در می آیند.

در این بازی، سارگون حرکت های مخصوص خودش را دارد که “Athra Surge abilities” نامیده می شوند. این حرکات همانند قدرت های جادویی هستند. هر قدر که در بازی جلوتر پیش بروید، توانایی های بیشتری به سارگون اضافه می شود و هر بار که به دشمنانتان ضربه می زنید، این قابلیت ها شارژ می شوند. برای مثال یکی از این توانایی ها این است که می توانید گروهی از دشمنانتان را به هوا پرتاب کنید، سپس حلقه ای جادویی تشکیل دهید که جان شما را افزایش می دهد یا می توانید با کمانی قدرتمند همه آن ها را یکجا از بین ببرید. زمانی که از این توانایی استفاده می کنید، بازی فیلمی کوتاه به نمایش در می آورد که لذت استفاده از این قدرت های جادویی را دو چندان می کند و حس خوبی را به گیمر منتقل می کند.

بهترین قسمت نبردهای بازی زمانی است که با رئیس دشمنانتان مبارزه می کنید. فرمانده های دشمنان واقعا قدرتمند و خفن طراحی شده اند. در نبردها با رئیس دشمنانتان هم می توانید از همان حرکت های Parry و حرکت های خاص سارگون استفاده کنید، ولی خب این بار آسان نخواهد بود. آن ها هم می توانند کارهایی را انجام دهند که جلوی حرکات خاص شما را بگیرند. همچنین همان طور که شما نیروهای خاص و جادویی دارید، آن ها هم نیروهای جادویی به اسم Athra abilities دارند. فقط باید باهوش و حواس جمع باشید و از قدرت های خود به درستی استفاده کنید. در کل، نبرد با رئیس های دشمنانتان جذاب تر و هیجان انگیزتر است.

در بخش هایی از بازی رئیس های قدرتمندی وجود دارند که می توانند دقیقا از همان حرکات شما علیه خودتان استفاده کنند و شما را گیج کنند. در واقع آن ها هم مثل سارگون بسیار حرفه ای و سریع هستند. در این جا مشخص خواهد شد که مبارز واقعی کیست و چه کسی قدرتمندتر است. پس حواستان را جمع کنید.

پرش و حرکت در بازی شاهزاده پرشیا The Lost Crown

در The Lost Crown، علاوه بر نبرد و جنگیدن، باید کارهای دیگری مثل پرش و حرکت به اطراف را نیز انجام دهید. باید بتوانید با پرش و حرکت های درست موانع را رد کنید و در مسیر خود پیش بروید. بخش پرش و حرکت شاید حتی از نبردها هم جذابتر باشد.

سارگون پرش بسیار خوبی دارد، بنابراین گاهی می توانید به جای حرکت مستقیم در مسیر خود از میانبرهای مختلف بپرید و مسیر خود را کوتاه تر کنید. در واقع پیدا کردن میانبرها به دقت و حواس جمعی خود شما بستگی دارد. می توانید از روی دیوارها بپرید و یا از زیر یک سنگ عبور کنید تا مسیر خودتان را پیدا کنید. گاهی اوقات شاید رفتن به مکان های مرتفع سخت به نظر برسد، اما با انجام حرکت های مختلف و پرش ها که مثل یک رقص مخصوص هستند، می توانید به مسیر خود ادامه دهید.

در طول بازی، بهتر است به مکان هایی که ربطی به شما ندارند نروید، اما اگر مثلا توانایی خوبی در پرش دارید، گاهی اوقات بالا رفتن از یک کوه حس خوبی به شما خواهد داد.

در روند بازی، توانایی های مختلفی به دست خواهید آورد؛ مثلا خواهید توانست دو بار پشت سر هم بپرید، یا وقتی در هوا هستید با سرعت بالاتری پرش کنید، یا مثلا به سرعت در اطراف بچرخید. این ها توانایی هایی هستند که سرعت  و قدرت پرش شما را چند برابر خواهند کرد.

مراحل بازی به نحوی طراحی شده اند که شما را به فکر وا می دارند؛ مثلا اینکه باید از چه توانایی و چه ابزارهایی برای پرش و بالا رفتن استفاده کنید. هر چند در ظاهر سخت به نظر برسد، اما هیچگاه شما را از بازی زده نخواهد کرد، بلکه به جذابیت و هیجان بازی اضافه می کند. 

در این نسخه از بازی دیگر نمی توانید در زمان به عقب برگردید و اشتباه خود را جبران کنید. البته این طور نیست که در صورت انجام پرش یا حرکت اشتباه لازم باشد همه چیز را از اول شروع کنید، فقط دوباره به زمین می افتید و مقداری از جان شما کم می شود. وقتی به زمین افتادید، اگر هنوز کمی جان داشته باشید می توانید دوباره برای بالا رفتن تلاش کنید.

هر چند شاید به اندازه عقب رفتن در زمان کارساز نباشد ولی باز هم راه خوب و آسانی برای جبران اشتباهتان است. بخش های مرتبط با پرش در بازی معمولا بسیار طولانی یا آزاردهنده نیست، چون می توانید به دفعات نامحدود شانس خودتان را برای پرش امتحان کنید، مگر اینکه جان و سلامت شما به طور کامل تمام شود.

نقشه بازی شاهزاده ایرانی The Lost Crown

کوه قاف در این بازی بسیار بزرگ است و مکان های جالب بسیاری دارد. هر مکان در این کوه حس متفاوتی به شما می دهد و پدیده های خاصی در هر کدام از آن ها پیدا می شود. مثل این است که کلی زمین بازی متفاوت با ویژگی های خاص داشته باشید. شاید این موضوع چیز عجیبی در دنیای بازی ها نباشد، اما مطمئنا نشان می دهد که قرار است با چالش های زیادی روبرو شوید.

به عنوان مثال، در زیر زمین، بندر دزدان دریایی وجود دارد که مواد منفجره و پدیده های جالبی در آن جا خواهد دید. یا مثلا مدرسه ای خاص وجود دارد که در آن جا باید بسیار ساکت باشید، چرا که کتابدار بزرگی در این مدرسه زندگی می کند که توانایی دیدن ندارد اما می تواند بشنود و شما نباید گیر او بیفتید. در طول بازی چندین بار به این مکان ها باز خواهید گشت تا با استفاده از توانایی های جدیدتان نقاط جدید آن ها را کشف کنید. هر چند قرار است بارها و بارها به این مکان ها سر بزنید ولی هیچوقت برایتان تکراری نخواهند شد؛ چرا که پر از هیجان و پر از نقاط کشف نشده هستند.

تصویر برداری از مکان ها و نقشه های بازی شاهزاده پارسی The Lost Crown

در این بازی، قابلیتی وجود دارد که به راحتی می توانید از نقشه ها عکس بگیرید. این قابلیت مثل همراه داشتن دوربین تصویربرداری است و با استفاده از آن به راحتی می توانید به خاطر بیاورید که کجا بوده اید.

به راحتی می توانید از مکان هایی که به نظرتان گیج کننده است یا پازل هایی دارد که شما را سردرگم کرده است، عکس بگیرید. مثل یک دوربین جادویی است که به شما کمک می کند تا مکان های جالب را به خاطر بیاورید.

اگر گاهی اوقات به تصاویری که گرفته اید نگاه کنید، متوجه خواهید شد که پازل ها را چطور کنار هم قرار دهید و از سردرگمی در بیایید. برای مثال در طول بازی دیواری وجود دارد که می تواند به راحتی شما را له کند. با بررسی تصاویر متوجه خواهید شد که باید در آن مکان مجسمه ای را قرار دهید تا دیوار متوقف شود. بعد از بررسی کردن تصاویر، می توانید به همان جا بروید تا ایده خود را پیاده کنید، بدون آنکه از بین بروید.

این تصاویر به شما کمک می کنند تا هر چیزی را در داخل بازی پیدا کنید و دیگر نیازی نباشد که همه جا را بگردید.

در داخل بازی، دریایی وجود دارد که زمان در آن جا متوقف شده است. موج های بزرگی را تصور کنید که ایستاده اند و شما می توانید روی آنها راه بروید و جنگنده هایی را تصور کنید که به دلیل انفجار توپ در هوا یخ زده اند. تمام این مکان مثل قاب عکس بسیار بزرگ است که می توانید داخل آن راه بروید.

سخن پایانی

به طور کل، بازی Prince of Persia: The Lost Crown واقعا بازی خفن و جذابی است. یک بازی ماجراجویی و اسطوری ای همراه با نبردها و پرش های زیاد که می توانید دوربین بازی را از کنار ببینید و بر تمام ابعاد بازی احاطه داشته باشید، دقیقا مثل یک تصویر. در این بازی به راحتی  می توانید هر تعداد دشمنی که روبروی شما قرار دارد ببینید و با آن ها مبارزه کنید.

نقشه بازی واقعا دنیای بزرگی است و ماجراجویی های زیادی می توانید در آن انجام دهید. داستان بازی کمی ترکیبی است و در زمان عقب و جلو می رود که ممکن است گیج کننده باشد. به راحتی می توانید سارگون را در هر جهتی که می خواهید حرکت دهید، حتی در جهت هایی که مسیر اصلی شما نیست، و تجربه خوبی در پرش و حرکت های خاص داشته باشید. ماجراجویی های موجود در بازی بسیار جذاب هستند و فصل جدیدی از سری بازی های Prince of Persia را ارائه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شعب تحویل حضوری ایسوس ایران
شعبه های فعال امروز
مرکز خدمات ایسوس ایران

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت برج آ طبقه هفتم واحد ۷۰۴ - ایسوس ایران

فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت
فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه همکف واحد 03 (جمعه ها باز است) - ایسوس ایران

فروشگاه 152 پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه اول واحد 152 - ایسوس ایران

این امکان فراهم است که سفارش‌تان را از 25 شعب ایسوس ایران در شهر تهران دریافت فرمایید.

کارشناسان ما در تمام شعب ایسوس ایران آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما برای خرید هستند. برای راهنمایی بیشتر با شماره 45639-021 تماس بگیرید.