خبر خوب برای عاشقان RGB! بزودی در ویندوز میتوانید RGB دستگاه هایتان را تنظیم کنید

در اوایل سال جاری، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که کنترل RGB را بر روی کامپیوترهای شخصی قابل انجام می‌کند. این نرم افزار تنظیمات نورهای RGB را در موس، کیبورد و سایر اجزای کامپیوتر را بدون نیاز به نرم افزار اضافی، امکان پذیر می‌کند.

بر کسی پوشیده نیست که سخت افزارهای جدید گیمینگ، برای فعال شدن ویژگی‌هایی مثل RGB نیاز به نرم افزارهای اختصاصی دارند‌. بنابراین ورود ویندوز برای حل مشکل RGB  قطعاً باید مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گیرد. ASRock  به تازگی اعلام کرده است که مادربردهای آن‌ها قبلاً از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. تنها چیزی که لازم است آپدیت کردن ویندوز برای فعال شدن این قابلیت است. پس از به روز رسانی، مانند تصویر زیر با این ویژگی در ویندوز فعال خواهد شد:

تنظیمات RGB در ویندوز 11

شرکت ASRock تایید می‌کند که اکثر مادربردهای سری 600 و 700 اینتل از این آپدیت پشتیبانی می‌کنند. برای مادربردهای AMD نیز این ویژگی روی مادربردهای AM4 B550 / X570 و AM5 مبتنی بر A620 , B650 و X670 کارساز خواهد بود.  با این حال می‌توانیم ببینیم که به ‌روزرسانی میان افزار (فریمور – Firmware) یا MCU را می‌توان برای سری 400 AMD نیز یافت. در حال حاضر امکان نصب این نرم افزار وجود ندارد و باید از طریق آپدیت ویندوز انجام شود.

پیشنهاد خرید: ویندوز 10 اورجینال پرو Windows 10 Pro

بروزرسانی فریمور MCU برای تنظیمات RGB در ویندوز 11

شایان ذکر است که بسیاری از برندها در حال حاضر کنترل خارجی نور RGB را از طریق نرم افزار اختصاصی خودشان انجام می‌دهند. در واقع، بسیاری از مادربردها می‌توانند کانکتورهای RGB اضافی را برای اضافه کردن دستگاه‌های نورپردازی بیشتر یا کنترل حافظه را ارائه کنند. همچنین ابزارهایی مانند OpenRGB وجود دارد که نرم افزار متن باز است و می‌تواند اجزای مختلف از جمله مادربردهای ASRock را کنترل کند. قطعاً این نرم افزار پیچیده‌تر از Windows Dynamic Lighting است، اما پشتیبانی جامع‌تر و ویژگی‌های بیشتری را ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شعب تحویل حضوری ایسوس ایران
شعبه های فعال امروز
مرکز خدمات ایسوس ایران

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت برج آ طبقه هفتم واحد ۷۰۴ - ایسوس ایران

فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت
فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه همکف واحد 03 (جمعه ها باز است) - ایسوس ایران

فروشگاه 152 پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه اول واحد 152 - ایسوس ایران

این امکان فراهم است که سفارش‌تان را از 25 شعب ایسوس ایران در شهر تهران دریافت فرمایید.

کارشناسان ما در تمام شعب ایسوس ایران آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما برای خرید هستند. برای راهنمایی بیشتر با شماره 45639-021 تماس بگیرید.