شگفتی جدید مایکروسافت ترجمه همزمان در تیمز

ترجمه همزمان در مایکروسافت تیمز

پس از همه‌گیری کووید 19، بسیاری از شغل‌ها به صورت دورکاری شدند. حال یکی از همکاران ما در ایسوس ایران مجبور به انجام کار از راه دور است و می‌خواهد در لپ‌ تاپ ایسوس خود، مایکروسافت تیمز را نصب کند. پس از تحقیق درباره این برنامه، دریافتیم که مایکروسافت در حال کار روی یک قابلیت جدید در سرویس Microsoft Teams است که به کاربران امکان ترجمه همزمان مکالمات خود را در این پلتفرم می‌دهد.

این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد که با یک کلیک ساده، پیام‌های دریافتی و ارسالی خود را ترجمه کنند و بدین ترتیب با سهولت بیشتری با مخاطبان خود که ممکن است به زبان دیگری صحبت کنند، ارتباط بگیرند. در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه از تفسیر زبان در جلسات خود استفاده کنید.

مایکروسافت تیمز

یک جلسه با تفسیر زبان ترتیب دهید

ترجمه زبان را می‌توان به همه جلسات اضافه کرد. پس از سازماندهی و ایجاد یک جلسه در برنامه مایکروسافت تیمز، می‌توانید ترجمه زبان را به آن اضافه کنید و به مترجمان سازمان خود درخواست دعوت دهید. برای ایجاد یک جلسه با تفسیر زبان، می‌توان طبق روش‌های زیر پیش رفت:

 1. یک جلسه در مایکروسافت تیمز ایجاد کنید.
 2. در تیمز، دکمه Calendar را بزنید.
 3. جلسه ای را که می‌خواهید به آن تفسیر زبان اضافه شود را انتخاب کرده و روی ویرایش کلیک کنید.
 4. در Details، گزینه More options را انتخاب کرده و دکمه Meeting options را بزنید.
 5. گزینه Roles را انتخاب کنید.
 6. کلید فعال کردن تفسیر زبان (Enable language interpretation) را در حالت روشن قرار دهید.
 7. از طریق منوی کشویی این برنامه، مترجمان را انتخاب کرده و زبان مبدا و مقصد آن‌ها را مشخص سازید؛ همچنین شما می‌توانید یک کانال زبان را به مترجمان خود اختصاص دهید.
 8. اگر جلسه شما به کانال‌های زبان دیگری نیاز دارد، گزینه افزودن مترجم‌های بیشتر (Add more interpreters) را انتخاب کنید.
 9. برای اعمال تنظیمات، روی دکمه Save کلیک کنید.

پشتیبانی از تفسیر زبان، فقط به صورت یک طرفه امکان‌پذیر است. اگر جلسه شما به چندین ترجمه زبان مبدا نیاز داشته باشد، مدیر گروه می‌تواند گزینه Add more interpreters را بزند.

قابلیت ترجمه در تیمز

در طول جلسه یک مترجم تعیین کنید

برای تعیین کاربران مهمان یا خارجی، آن‌ها را باید ابتدا به عنوان مترجم در طول جلسه معرفی کرد. جهت اقدام به این کار، باید طبق مراحل زیر پیش رفت:

 • در جلسه خود، گزینه Participants را انتخاب کنید.
 • ماوس را روی شخصی که می‌خواهید مترجم شود ببرید و سپس با کلیک کردن روی گزینه More options و بعد از آن Make an interpreter، این عمل را انجام دهید.

توجه داشته باشید که این گزینه فقط در جلسات برنامه‌ریزی شده با فعال بودن تفسیر زبان موجود است.

تغییر کانال زبان

هنگامی که شرکت‌کنندگان به جلسه‌ای با تفسیر زبان ملحق می‌شوند، زبانی را که می‌خواهند به آن گوش دهند انتخاب خواهند کرد. آن‌ها همچنین می‌توانند بین گوش دادن به آن زبان و گوینده اصلی در طول جلسه جابه‌جا شوند. در حال حاضر، شرکت‌کنندگان فقط می‌توانند یک کانال زبان را از طریق برنامه دسکتاپ تیمز انتخاب کنند؛ برای انجام این کار، باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. وقتی می‌خواهید به جلسه‌ای بروید که در آن یک مترجم در دسترس است، یک گفتگو با گزینه‌ای برای انتخاب زبانی که می‌خواهید جلسه به آن ترجمه شود را می‌بینید.

نکته: اگر شما گفتگوی خود را از دست دادید، کافی است تا More action را در کنترل‌های جلسه خود انتخاب کنید و سپس Language interpretation را بزنید.

 1. از منوی کشویی، زبانی را که می‌خواهید بشنوید انتخاب کنید.
 2. دکمه Confirm را فشار دهید.

مترجمان می‌توانند تمام سخنرانی‌ها را بشنوند و بلافاصله پس از پیوستن به جلسه، شروع به ترجمه کنند.

جمع‌بندی

در Microsoft Teams، ترجمه هوشمند از تکنولوژی‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این تکنولوژی به کاربران ترجمه‌های دقیق و قابل اعتماد ارائه می‌دهد. با استفاده از این ویژگی، افراد می‌توانند به طور اطمینان‌بخشی از دقت و کیفیت بالای ترجمه‌های ارائه شده استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شعب تحویل حضوری ایسوس ایران
شعبه های فعال امروز
مرکز خدمات ایسوس ایران

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت برج آ طبقه هفتم واحد ۷۰۴ - ایسوس ایران

فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت
فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه همکف واحد 03 (جمعه ها باز است) - ایسوس ایران

فروشگاه 152 پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه اول واحد 152 - ایسوس ایران

این امکان فراهم است که سفارش‌تان را از 25 شعب ایسوس ایران در شهر تهران دریافت فرمایید.

کارشناسان ما در تمام شعب ایسوس ایران آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما برای خرید هستند. برای راهنمایی بیشتر با شماره 45639-021 تماس بگیرید.