چگونه لپ تاپ ایسوس را راه اندازی کنیم؟

راه اندازی لپ تاپ ایسوس
در این مقاله میخوانید:

کاربران هنگام خرید لپ تاپ جدید، به دنبال راه اندازی آن بوده و سوال کاربرانی که لپ تاپ ایسوس جدید خود را گرفته اند، این است که “چگونه لپ تاپ ایسوس را راه اندازی کنیم”

برای پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که راه اندازی اولیه لپ تاپ ایسوس نیز مانند هر لپ تاپ دیگری، شامل یک سلسله مراتب مشخص بوده که به کاربران امکان راه اندازی دستگاه با بهترین حالت را داده و می تواند یک تجربه خوب و مناسب را برای آنها فراهم کند.

این مراحل می تواند از لحظه بازگشایی جعبه تا نصب ویندوز و درایور در نظر گرفته شده و به این شکل، یک تجربه کاربری کامل و راه اندازی خوب را به کاربران ارائه کند.

با توجه به این موضوع، مراحلی که بیشترین سوال کاربران را تشکیل داده است، در این مقاله جمع کرده و برای شما کاربران شرح داده ایم تا در صورت داشتن سوال درباره آن ها، بهترین پاسخ را دریافت کنید.

شارژ اولیه لپ تاپ ایسوس چند ساعت است؟

هنگام خرید دستگاه، کاربران بسیاری از کارشناسان ما این سوال را می پرسند که شارژ اولیه لپ تاپ ایسوس چند ساعت است؟ پاسخ به این سوال، با توجه به نوع دستگاه م حجم باتری محصول می تواند متفاوت باشد.

در ابتدای معرفی لپ تاپ ها در اواخر دهه ۸۰ میلادی با توجه به استفاده از باتری های نیکل کادمیوم ای و اسیدی، به کاربران پیشنهاد می شد که شارژ اولیه لپ تاپ ایسوس را به مدت طولانی مدت انجام داده تا تمام ظرفیت این باتری ها شارژ شده و قابل استفاده گردد. این موضوع هنوز در ذهن کاربران و فروشندگان باقی ماند و بعضا شاهد ارائه این نکته غلط به کاربران هستیم.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساخت باتری و مواد شیمیایی داخل آن، شارژ اولیه لپ تاپ ایسوس تا زمانی باید انجام شود که باتری آن به ۱۰۰ درصد رسیده و پس از آن نیاز به شارژ ندارد؛ اما با توجه به تغییر طراحی و عدم امکان تعویض باتری یا غیرفعال کردن آن توسط کاربر به واسطه جداسازی آن، شرکت های تولید کننده لپ تاپ با تولید مدار های کنترلی الکترونیکی پس از شارژ ۱۰۰ درصدی باتری آن را از مدار خارج کرده و لپ تاپ مستقیم نیروی خود را از برق تامین شده توسط آداپتور خود دریافت می کند.

شارژ لپ تاپ

لپ تاپ ایسوس چند ساعت باید شارژ شود

در پاسخ به سوال “لپ تاپ ایسوس چند ساعت باید شارژ شود؟” باید عنوان کرد که این موضوع بستگی به میزان حجم باتری و نوع شارژر متصل شده به دستگاه شما دارد. با توجه به گستردگی مدل ها و شارژر های لپ تاپ ایسوس، باید برای پاسخ به این سوال چند موضوع مهم را مد نظر قرار داد تا پاسخی دقیق تر و بهتر را به کاربران ارائه کرد.

اول آنکه ظرفیت باتری با مدت زمان مورد نیاز برای شارژ، ارتباطی مستقیم داشته و از طرفی نوع کار کردن با لپ تاپ نیز در مدت زمان مورد نیاز برای شارژ آن تاثیر گذاشته و نمی توان با قطعیت یک مدت زمان مشخص را برای شارژ دستگاه عنوان کرد.

نکته دوم درباره میزان خروجی شارژر بوده که حجم انرژی منتقل شده توسط آن به لپ تاپ با سرعت شارژ شدن و مدت زمان آن، رابطه مستقیمی دارد. برخی از لپ تاپ های ایسوس می توانند تا حجم 80 درصد از باتری خود را با سرعت بالا شارژ کرده و باقی مانده حجم را با سرعت کمتری شارژ کنند تا باتری آسیب نبیند.

بنابراین باید گفت که این دو عامل مهم، در سرعت و مدت زمان مورد نیاز برای شارژ دستگاه شما، تاثیر مستقیم دارند.

چرا لپ تاپ ایسوس شارژ نمی شود

شارژ نشدن لپ تاپ از اتفاقات ناگواری است که کاربارن ممکن است آن را تجربه کرده و کاربران ایسوس در این مواقع، در تماس با بخش فنی، عنوان می کنند که “چرا لپ تاپ ایسوس شارژ نمی شود؟”

در پاسخ این سوال، کارشناسان فنی ما برای عیب یابی موضوع و رفع هرچه سریع تر آن، پروسه خاصی را دارند که شما نیز می توانید با دنبال کردن آن، دستگاه خود را عیب یابی کنید.

در ابتدایی ترین مرحله از سلامت آداپتور و شارژر دستگاه اطمینان حاصل کنید. خرابی در سیم متصل شده به دستگاه یا اتصالی آداپتور، می تواند شارژر را خراب و غیر قابل استفاده کند. به این منظور، کاربران بایستی با استفاده از یک آداپتور مشابه دیگه اقدام به تست شارژ دستگاه کند. پس از آن که از خرابی آداپتور اطمینان حصال کردید، می توانید برای تعمیر آن به مرکز خدمات ایسوس مراجعه کنید.

شارژ شدن لپ تاپ ایسوس

اگر آداپتور دیگر نیز لپ تاپ ایسوس را شارژ نکرد، هم اکنون باید توجه خود را به دستگاه معطوف کرده و در ابتاد بررسی کنید که لپ تاپ روشن می شود یا به صورت کلی دستگاه به اصطلاح فنی no power است. در این وضعیت بایستی با مراجعه به مراکز خدمات ایسوس، اقدام به تعمیر و در صورت نیاز تعویض باتری دستگاه خود کرده تا مجددا قابلیت استفاده را به شما برگرداند.

لپ تاپ ایسوس چند ساعت شارژ نگه میدارد

با توجه به تنوع مدل های لپ تاپ ایسوس، پاسخ به این سوال که “لپ تاپ ایسوس چند ساعت شارژ نگه میدارد؟”، به هیچ عنوان شاده نبوده و باید به این موضوع اشاره کرد که شارژدهی دستگاه ارتباطی مستقیم با سه ضلعی کاربران، حجم باتری و سخت افزار دستگاه دارد.

کاربران با توجه به میزان استفاده خود از دستگاه و همچنین نحوه استفاده و نرم افزارهای مورد استفاده، می توانند نقش مهم و به سزایی را در بحث عمر باتری لپ  تاپ ایفا کنند. برای مثال، کاربرانی که کارهای خود را تحت وب انجام می دهند، عمر باتری بسیار بهتری را در مقابل کاربرانی که از دستگاه خود برای تولید محتوا استفاده می کنند، دریافت کرده و زمان بیشتری را به دور از پریز برق سپری می کنند.

حجم باتری لپ تاپ ایسوس نیز در میزان عمر باتری، تاثیر مستقیم داشته و به همین دلیل، بهتر است که هنگام تهیه محصولات مورد نظر خود، به دنبال حجم باتری بالاتری بوده تا عمر باتری بهتری را تجربه کنید. البته حجم باتری به تنهایی، عاملی برای شارژدهی طولانی مدت دستگاه نیست.

در نهایت سخت افزار داخلی لپ تاپ نیز با توجه به نیاز کاربران، بالانس خوبی بین قدرت و مصرف انرژی ایجاد کرد. زیرا مصرف سخت افزار داخلی وابستگی مستقیمی به مشخصات آن دارد.

رمز گذاشتن برای لپ تاپ

چگونه برای لپ تاپ ایسوس رمز بگذاریم

کاربران زیادی به علت دغدغه امنیت اطلاعات خود، به دنبال  پاسخ این سوال هستند که “چگونه برای لپ تاپ ایسوس رمز بگذاریم؟”

با توجه به سیستم عامل مورد استفاده کاربران، شیوه این موضوع متفاوت بوده و در ادامه برای کاربران ویندوزی، این امکان را شرح می دهیم، زیرا لینوکس در لحظه نصب از شما رمز را درخواست می کند. با وجود این درخواست در ویندوز، کاربران می توانند از ارائه رمز، صرفه نظر کرده و بدون آن به راه اندازی ادامه دهند.

با این حال، امنیت دنیای دیجیتالی و اطلاعات کاربران، امروزه به دغدغه ای بزرگ برای آن ها تبدیل شده و همیشه در تلاش هستند تا با ارائه یک راه حل مناسب،

با توجه به این موضوع، بر آن شدیم تا با تهیه یک راهنمای کلی برای گذاشتن رمز روی ویندوز 10 و 11، به کاربران این امکان را بدهیم تا امنیت دنیای دیجیتالی خود را گسترش دهند.

چگونه برای لپ تاپ رمز بگذاریم ویندوز ۱۰

با توجه به سوال پر تکرار کاربران که “چگونه برای لپ تاپ رمز بگذاریم ویندوز ۱۰”، در این قسمت به تشریح تصویری نحوه رمز گذاری روی یوزر لپ تاپ ویندوز 10 پرداخته ایم . می توانید از راهنمای قدم به قدم زیر، به آسانی این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که این روش بر اساس آخرین نسخه عرضه شده توسط مایکروسافت بوده و لزوما در آپدیت های بعدی، این راه نمی تواند کارساز باشد.

 1. روی منو استارت کلیک کنید.
 2. گزینه setting را انتخاب کنید.
 3. در پنجره باز شده گزینه Accounts را انتخاب کنید.
 4. -حالا گزینه Sign in option را انتخاب کنید.
 5. روی دکمه change کلیک کنید.
 6. درصورتی‌که قبلاً روی ویندوز 10 پسورد گذاشته بودید، در پنجره باز شده پسورد قبلی خود را وارد کنید.
 7. حالا پسورد جدید خود را وارد کنید
 8. در آخر دکمه finish را انتخاب کنید. کار تمام است.

چگونه برای لپ تاپ رمز بگذاریم ویندوز 11

برای فعال سازی رمز ورود به ویندوز 11، باید در نظر داشته باشید که در صورت لاگین کردن با اکانت مایکروسافت، برای تغییر رمز، می بایست از طریق مدیریت اکانت، اقدام به انجام این کار کنید. در صورت استفاده از اکانت محلی (Local) می توانید از راهنمای زیر برای رمزگذاری روی این ویندوز کمک بگیرید.

 1.  ابتدا منوی start  را باز کنید .
 2.  روی علامت چرخ دنده کلیک کنید تا تنظیمات باز شود
 3.  به قسمت اکانت ها مراجعه کنید.
 4.  وارد قسمت  sign-in options شوید .
 5.  اگر با اکانت مایکروسافت وارد شده اید، با 3 مدل و حالت پسورد مواجه خواهید شد که با توجه به امکانات سیستم شما می توانید هر کدام را به دلخواه فعال کنید، در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد .

گزینه facial recognition

در این قسمت می توان رمز را به صورت تشخیص چهره و در سیستم هایی که دوربین مخصوص را دارند، فعال کرد .

گزینه fingerprint recognition

در این گزینه که در سیستم هایی که سنسور اثر انگشت دارند، امکان اسکن اثر انگشت و استفاده از آن به عنوان رمز، وجود دارد.

گزینه PIN

این گزینه برای همه کاربران فعال بوده  و می توانید از پین مورد نظر خود (حداقل 4 رقم) برای ورود به سیستم استفاده کنید .

فعال سازی رمز برای لپ تاپ

چگونه روی لپ تاپ ایسوس اثر انگشت بگذاریم

کاربرانی که اقدام به تهیه لپ تاپ ایسوس با حسگر اثر انگشتی می کنند، از کارشناسان ما این سوال را پرسیده که “چگونه روی لپ تاپ ایسوس اثر انگشت بگذاریم؟”

در لپ تاپ هایی که مجهز به سنسور اثر انگشت هستند، کاربران می توانند با استفاده از این سنسور و بدون نیاز به تایپ پسورد خود، وارد سیستم شده و از دستگاه خود استفاده کنند. به شیوه در کنار امنیتی بالاتر، حفاظت اطلاعات بهتری نیز صورت گرفته و احتمال لو رفتن پسورد شما کاهش می یابد.

به همین دلیل است که استفاده از اثر انگشت در مراکز مهم و حساس به عنوان یک عامل امنیتی بیومتریک استفاده شده و از ضریب اطمینان بالایی برخوردار است. همچنین این سنسور ها با توجه به ذخیره اطلاعات در TPM، از نظر احتمال درز اطلاعات نیز در سطح بسیار بالایی قرار داشته و کاربران می توانند با خیالی آسوده از آن ها استفاده کنند.

برای فعال سازی اثر انگشت روی لپ تاپ ایسوس مجهز به ویندوز 11 به این شکل عمل می کنیم:

 • ابتدا منوی start  را باز کنید .
 • روی علامت چرخ دنده کلیک کنید تا تنظیمات باز شود
 • به قسمت اکانت ها مراجعه کنید.
 • وارد قسمت  sign-in options شوید .

در این صفحه با 3 مدل و حالت پسورد مواجه خواهید شد که با توجه به امکانات سیستم شما می توانید هر کدام را به دلخواه فعال کنید. ما با گزینه fingerprint recognition کار داریم که در این بخش با انتخاب آن و طی کردن راهنمای ارائه شده توسط سیستم ویندوز، اثر انگشت خود را ثبت می کنیم.

اثر انگشت لپ تاپ

لپ تاپ ایسوس با حسگر اثر انگشت

در میان مدل های مختلف تولید برند تایوان ایسوس، لپ تاپ ایسوس با حسگر اثر انگشت از محصولات پرطرفدار و محبوب این شرکت در میان کاربران وفادار و تجاری آن است. حضور سنسور اثر انگشت در لپ تاپ، باعث شده تا در کنار وجود یک راه جایگزین به جای تایپ پسورد شخصی، سرعت ورود به سیستم عامل و همچنین امنیت بالاتر این راهکار ورود در مقابل سایر سیستم ها، ترجیح کاربران به خرید این محصولات متمرکز شده است.

لپ تاپ های ایسوس در همه دسته بندی های خود، می تواند مجهز به سنسور اثر انگشت بوده و کاربران می توانند از قابلیت های آن برای ورود امن و استفاده از پسوردهای ذخیره شده در لپ تاپ خود، استفاده کنند.

یکی از بهترین لپ تاپ ایسوس با حسگر اثر انگشت، در سری ExpertBook این شرکت قرار دارد. این سری از محصولات ایسوس مناسب کسب و کارها و افراد شاغل در حوزه های کارآفرینی بوده که نیازمند قدرت پردازشی خوب در کنار قابلیت های پردازشی بالا و همچنین حضور سنسور اثر انگشت هستند که این محصولات، در میان نقاط قوت خود، همه موارد بالا را تیک می زنند. در حقیقت کاربرانی که به دنبال امنیت اطلاعات و حضور سنسور اثر انگشت هستند، می توانند این سری از محصولات ایسوس را تهیه کنند.

چگونه لپ تاپ ایسوس را به وای فای وصل کنیم ( چگونه لپ تاپ ایسوس را به اینترنت وصل کنیم )

برای استفاده بهینه از لپ تاپ ایسوس، اتصال اینترنت از موارد مهم و حیاتی بوده و کاربران بسیار این سوال را دارند که “چگونه لپ تاپ ایسوس را به وای فای وصل کنیم”

درپاسخ به این سوال باید عنوان کرد که وای فای از دو دهه گذشته تا کنون، تبدیل به محبوب ترین اتصال برای لپ تاپ ها بوده که با استفاده از آن، می توان اطلاعات را به صورت بی سیم و بدون نیاز به محدودیت جا، منتقل کرده و هم اکنون بر بستر وای فای، شاهد حضور سرعت های گیگابیتی هستیم که هرچه بیشتر به شبکه محلی کابلی ( LAN ) نزدیک شده است.

راه اندازی وای فای لپ تاپ

حال که سوال کاربران، این موضوع است که ” چگونه لپ تاپ ایسوس را به اینترنت وصل کنیم”، باید گفت که در ابتدا از اتصال صحیح و عملکرد کارت شبکه وای فای باید اطمینان حاصل کرد و سپس به شکل زیر، به شبکه بی سیم متصل شد:

 1. در ویندوز 11، روی علامت کره زمین کلیک کرده و در صفحه باز شده، آیکون وای فای را کلیک کنید.
 2. در مرحله بعدی، شبکه مورد نظر را انتخاب کنید
 3. رمز را وارد کرده و بر روی گزینه Connect کلیک کنید.
 4. در صورت صحیح بودن رمز، اتصال با موفقیت برقرار خواهد شد.
 5. در ویندوز 10 نیز روی علامت کره زمین کلیک کنید.
 6. سپس در صفحه باز شده شبکه مورد نظر خود را پیدا کرده و روی کلید Connect کلیک کنید.
 7. رمز شبکه را وارد کرده و Enter را فشار دهید.
 8. در صورت ورود صحیح رمز، سیستم شما به شبکه بی سیم متصل می گردد.

چرا وای فای لپ تاپ ایسوس وصل نمیشه ( چرا لپ تاپ ایسوس به وای فای وصل نمیشه )

در برخی از موارد، اتصال وای فای برقرار نشده و وسوالی که برای کاربران پیش می آید، این است که “چرا لپ تاپ ایسوس به وای فای وصل نمیشه” و به دنبال پاسخی برای آن هستند.

این موضوع که “چرا وای فای لپ تاپ ایسوس وصل نمیشه” را بایستی به صورت کارشناسی شده و مرحله ای، مورد بررسی قرار داد تا بتوان به یک نتیجه خوب و جامع رسید. بنابراین چک لیست بلندی روبروی کاربران قرار می گیرد.

در مرحله اول از روشن بودن کارت شبکه بی سیم خود و روتری که قصد اتصال به آن را دارید، اطمینان حاصل کنید.

در این مرحله، گاه نیاز به نصب مجدد درایور داشته و شاید یک به روز رسانی سفت افزار یا درایور، مشکل را به صورت ریشه ای حل کند.

در مرحله دوم، دستگاه را با شبکه بی سیم دیگری ( مثل هات اسپات گوشی ) بررسی کنید. گاه ممکن است تداخل فرکانسی یا مشکلات ارتباطی، باعث این تداخل و عدم اتصال گردد.

در مرحله سوم نیز اظمینان حاصل کنید که کارت شبکه بی سیم مشکلی نداشته و همچنین رمز را به صورت صحیح وارد کرده اید. گاه پیش می آید که با تغییر رمز شبکه بی سیم، کاربران فراموش می کنند رمز آن را در سیستم مجددا تعریف نمایند.

در صورت عدم پاسخگویی راهکار های فوق، باید با مراجعه به مرکز تعمیر رسمی ایسوس، اقدام به بررسی دقیق تر دستگاه خود کنید.

اثر انگشت لپ تاپ

چطور بلوتوث لپ تاپ ایسوس را فعال کنیم

اتصال بلوتوث، کاربردهای مختلفی برای لپ تاپ ایسوس داشته و کاربران به دنبال این هستند که “چطور بلوتوث لپ تاپ ایسوس را فعال کنیم”

اتصال بلوتوث در لپ تاپ ها و PC ها برای استفاده از دستگاه های بیسیم مانند کیبورد ها و موس بی سیم یا هدفون های بلوتوثی قابل استفاده بوده، اما به این موارد ختم نمی شود. برای مثال برخی از قلم های لمسی، می توانند با اتصال بلوتوث، میزان Tilt قلم را به دستگاه منتقل کند.

حتی ویندوز نیز می تواند با استفاده از قابلیت قفل پویا (Dynamic Lock) و اتصال بلوتوث با گوشی هوشمند شما، هنگامی که از دستگاه دور شده و گوشی را به همراه خود می برید، عدم حضور شما را با قطع شدن اتصال بلوتوث تشخیص داده و به صورت خودکار محیط کاربری را قفل نماید. با این کار، خیال شما از بابت عدم دسترسی دیگران به اطلاعات شما در زمان خروج از محل کار یا خانه، راحت خواهد بود.

برای اینکه بلوتوث لپ تاپ ایسوس رو فعال کنیم، کافی است در ویندوز های 10 و 11 به شکل زیر عمل کنیم.

فعال سازی بلوتوث ویندوز 11:

 • روی قسمت صدا و شبکه در تسکبار کلیک کنید تا منو تنظیمات سریع باز شود
 • علامت بلوتوث را کلیک کنید تا بلوتوث دستگاه فعال گردد.
 • برای اتصال دستگاه فلش کنار آن را زده تا وارد صفحه آن شده و دستگاه مورد نظر خود را جفت سازی (Pair) کنید.

فعال سازی بلوتوث ویندوز 10:

 • روی قسمت نوتیفیکیشن در قسمت راست تسک بار کلیک می کنیم.
 • روی آیکون بلوتوث کلیک کنید تا روشن شود (رنگی شود)
 • برای تنظیم اولیه و جفت سازی دستگاه، روی آیکون بلوتوث راست کلیک کرده و گزینه Go to setting را کلیک کنید
 • در این صفحه با گزینه افزودن دستگاه، دستگاه را جفت سازی می کنید.

چگونه در لپ تاپ ایسوس بازی نصب کنیم

کاربرانی که اقدام به خرید لپ تاپ ایسوس برای بازی می کنند، از کارشناسان فنی ما این سوال را دارند که “چگونه در لپ تاپ ایسوس بازی نصب کنیم”

در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که دو نوع نصب بازی را در دنیای پی سی ها داریم.

 1. نصب رسمی و قانونی بازی ها در این شیوه نصب، شما با استفاده از فروشگاه های بازی رسمی ( مانند اپیک گیمز، راک استار سوشیال کلاب، استیم و …) اقدام به خرید بازی می کنید. این خرید می تواند به واسطه کارت هدیه صورت گرفته یا توسط سایت هایی که اشتراک های قانونی را می فروشند، انجام شده و به کتابخانه محیط کاربری شما افزوده شود. در این شرایط می توانید با دانلود از خود فروشگاه، به صورت خودکار بازی را نصب کرده و تنها محل نصب آن را مشخص می کنید.
 1. نصب بازی کرک شده و غیر قانونی نصب بازی کرک شده و غیر قانونی یکی از راه های ارزان و بدون هزینه برای نصب بازی های آفلاین است. زیرا بازی های آنلاینی مانند هیتمن 3، نیازمند اتصال به سرور بوده و نمی توان سریال آن را دستکاری کرد. به همین دلیل در بازی های کرک شده ای مانند جی تی ای 5 یا رد دد 2، نمی توان بخش آنلاین را بازی کرد. برای نصب این بازی ها، کافی است فایل های آن را دانلود کرده و مطابق روش اعلام شده در سایتی که مشغول دانلود از آن هستید، بازی را نصب کنید.

نور پس زمینه کیبورد

چطوری نور پس زمینه کیبورد لپ تاپ ایسوس رو روشن کنیم 

کاربران پس از خرید لپ تاپ ایسوس، به دنبال این هستند که “چطوری نور پس زمینه کیبورد لپ تاپ ایسوس رو روشن کنیم”

بسیاری از لپ تاپ های ایسوس، مجهز به کیبورد با نور پس زمینه هستند. این موضوع برای راحتی کاربران و امکان استفاده از لپ تاپ را در شرایط نوری متفاوت به کاربران ارائه می کند. این قابلیت در بیشتر محصولات ایسوس موجود بوده و تنها برخی از دستگاه های اقتصادی و ارزان ایسوس هستند که نور پس زمینه کیبورد را ندارند.

برای این امر کافی است که روی کیبورد خود، به دنبال علامت کیبورد روی کلید های ردیف F بوده و با فشردن آنها به صورت همزمان با کلید Function یا همان Fn، اقدام به روشن، خاموش و تنظیم نور پس زمینه کیبورد خود کنید.

همچنین در لپ تاپ های گیمینگ ایسوس، می توانید با نرم افزار مربوط به آن ها، نور پس زمینه را به رنگ های دلخواه درآورده یا در صورت امکان، نور کلید ها را به صورت مجزا انتخاب و رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

فیلم گرفتن از صفحه نمایش

چگونه با لپ تاپ ایسوس از صفحه فیلم بگیریم

برخی از کاربران، مانند معلمان یا اساتید دانشگاهی، نیاز به ضبط صفحه نمایش خود داشته و سوالشان این است که “چگونه با لپ تاپ ایسوس از صفحه فیلم بگیریم”

برای ضبط صفحه نمایش، در صورتی که تنها برنامه ای مخصوص، مد نظر کاربران بوده، می توانند از قابلیت Game Bar ویندوز استفاده کرده و با استفاده از کلید های ترکیبی Start+G، این قابلیت را فعال ساخته و از گزینه ریکورد آن استفاده کنید.

در لپ تاپ های ایسوس که دارای گرافیک ای ام دی هستند، می توانید از قابلیت ضبط موجود در نرم افزار AMD adrenalin استفاده کرده و با استفاده از آن، از تمام محیط ویندوز، عکس و فیلم تهیه کنید.

اگر نیاز به نرم افزاری دیگری دارید، BandiCam یکی از بهترین گزینه های موجود برای فیلم گرفتن از صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس بوده و امکانات حرفه ای و خوبی را به کاربران ارائه می کند. البته نرم افزارهای دیگری مانند OBS نیز هستند که این قابلیت را ارائه می کنند.

اسکرین شات از لپ تاپ

چگونه با لپ تاپ ایسوس اسکرین شات بگیریم

در هنگام کار با دستگاه، بسیاری از کاربران تمایل به انداخت عکس از صفحه نمایش داشته و کاربران بسیاری از کارشناسان نرم افزار ما می پرسند “چگونه با لپ تاپ ایسوس اسکرین شات بگیریم”

پاسخ به این سوال، بستگی به سیستم عامل مورد استفاده توسط کاربران دارد.

در حال حاضر لپ تاپ ایسوس می تواند از دو سیستم عامل ویندوز و نسخه های مختلف لینوکس بهره برده و هر یک از آن ها، شیوه خاص عکس گرفت از کل یا قسمتی از صفحه نمایش را دارند. این قابلیت که به صورت نرم افزاری در اختیار کاربران قرار گرفته، یکی از راهکارهای سهل و کاربردی برای اشتراک اطلاعات بوده و به همین دلیل است که در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در سیستم عامل ویندوز، برای گرفتن اسکرین شات، از طریق منوی استارت و جستجوی عبارت “Snipping Tools” می توانید از قسمتی یا کل صفحه نمایش با تاخیر های مختلف عکس گرفته و سپس با استفاده از ابزارات داخلی برنامه، به هایلایت کردن، خط کشید، بزرگ کردن و حتی قرار دادن متن روی تصویر پرداخته و از آن نهایت استفاده را ببرید.

در لینوکس نیز برنامه Screenshot به صورت درون سیستمی، برای کاربران حضور داشته که فعالیتی را مشابه نسخه ویندوزی انجام داده و به کاربران در گرفتن عکس از صفحه نمایش، یاری می کند.

چرا لپ تاپ ایسوس کیبورد فارسی ندارد

کاربران پس از تهیه لپ تاپ ایسوس از کارشناسان ما سوال می کنند که “چرا لپ تاپ ایسوس کیبورد فارسی ندارد”

در پاسخ به این سوال باید اظهار کرد که در نسخه های با ویندوز و بی ویندوز لپ تاپ ایسوس، با توجه به آمریکایی بودن این نرم افزار، به صورت پیش فرض کیبورد انگلیسی روی آن نصب بوده و برای اضافه کردن فارسی، کاربران حین تنظیم اولیه یا بعد از آن، می توانند زبان فارسی را به سیستم خود اضافه کنند.

همچنین اینکه چرا لپ تاپ ایسوس کیبورد فارسی ندارد، در برخی از مدل ها به دلیل مبدا واردات و متفاوت بودن چینش کیبورد است.

فعال سازی کیبورد فارسی

برای فعال سازی کیبورد فارسی در ویندوز های 10 و 11 می توانید شیوه زیر را در پیش بگیرید:

برای فارسی سازی کیبورد در ویندوز ۱۱ به شکل زیر عمل می کنیم:

 1. از منوی استارت وارد بخش تنظیمات می شویم
 2. از سمت راست گزینه Time & Language را انتخاب و به منوی Language & region وارد می شویم
 3. گزینه آبی رنگ Add Language را انتخاب می کنیم.
 4. در صفحه جدید عبارت Persian را سرچ کرده تا زبان فارسی را رویت کنیم.
 5. پس از انتخاب زبان و انتخاب گزینه Next، در این صفحه در صورت نیاز به تنظیم زبان محیط کاربری ویندوز به فارسی، تیک Set as my Windows Display Language را انتخاب کنید.
 6. گزینه Install را فشرده و تا انتهای دانلود بسته زبان فارسی منتظر بمانید. (در صورت تنظیم زبان محیط ویندوز به فارسی، پس از نصب بسته دستگاه از شما درخواست ریستارت می کند.)

طریقه فارسی سازی کیبورد در ویندوز ۱۰ به شکل زیر است:

از طریق باکس جستجو (علامت ذره بین)، عبارت Settings را جستجو کرده و وارد صفحه مربوط به تنظیمات ویندوز شوید.

 1. گزینه Time & Language را انتخاب نمایید تا وارد صفحه مربوط به تنظیمات زبان ویندوز خود شوید.
 2. از میان گزینه های موجود، منو Language را انتخاب نمایید.
 3. گزینه Add a preferred language را انتخاب نمایید.
 4. در صفحه جدید عبارت Persian را سرچ کرده تا زبان فارسی را رویت کنیم.
 5. پس از انتخاب زبان و انتخاب گزینه Next، در این صفحه در صورت نیاز به تنظیم زبان محیط کاربری ویندوز به فارسی، تیک Set as my Windows Display Language را انتخاب کنید.
 6. گزینه Install را فشرده و تا انتهای دانلود بسته زبان فارسی منتظر بمانید. (در صورت تنظیم زبان محیط ویندوز به فارسی، پس از نصب بسته دستگاه از شما درخواست ریستارت می کند.)

بوت کردن لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز با فلش ( تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز )

بوت کردن لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز با فلش یکی از روش های رایج و ساده برای به روز رسانی یا تغییر سیستم عامل است. برای انجام این کار، شما نیاز به یک فلش حافظه با حداقل 8 گیگابایت فضا و یک فایل ISO ویندوز دارید. در این مقاله، مراحل بوت کردن لپ تاپ ایسوس با فلش را به صورت مرحله به مرحله شرح می دهیم.

مرحله اول: بوتیبل کردن فلش

برای بوت کردن لپ تاپ ایسوس با فلش، ابتدا باید فلش خود را بوتیبل کنید. این کار به معنای آماده سازی فلش برای نصب ویندوز است. برای این منظور، شما می توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید، اما ما در اینجا از ابزار رسمی مایکروسافت یعنی Media Creation Tool استفاده می کنیم. برای بوتیبل‌‌کردن با استفاده از این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید:

 صفحه‌ی دانلود ویندوز 10 را باز کنید و در زیر بخش Create Windows 10 installation media روی دکمه‌ی Download tool now کلیک کنید تا فایل دریافت شود.

پس از دانلود، فایل MediaCreationTool.exe را اجرا کنید و در صفحه‌ی ظاهر شده روی دکمه‌ی Accept کلیک کنید تا قوانین را قبول کنید.

در صفحه‌ی بعد، گزینه‌ی Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC را انتخاب کنید و روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

در صفحه‌ی Language, architecture, and edition، مشخصات زبان، نسخه و معماری ویندوز را براساس نیاز خود تعیین کنید و روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

در صفحه‌ی Choose which media to use، گزینه‌ی USB flash drive را انتخاب کنید و روی دکمه‌ی Next کلیک کنید.

در صفحه‌ی Select a USB flash drive، فلش خود را از لیست درایو های موجود انتخاب کنید و روی دکمه‌ي Next کليک کنيد. توجه داشته باشيد كه تمام داده های فلش پاك خواهد شد، پس قبلاً نسخه پشتيباني از آن تهيه كنيد.

سپس با توجه به راهنمای نرم افزار، اقدام به ساخت فلش مخصوص نصب ویندوز کرده و پس از نمایش پایان کار، می توانید آن را از دستگاه جدا کنید.

مرحله دوم: تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس

تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز یکی از مراحل مهم و ضروری است که باید قبل از شروع فرایند نصب انجام دهید. در این مقاله، به شما نحوه‌ی ورود به بایوس و تغییر تنظیمات آن برای اجرای ویندوز از روی فلش یا سی دی آموزش می‌دهیم.

برای ورود به بایوس لپ تاپ ایسوس، باید پس از روشن کردن دستگاه، کلید Esc یا F2 یا Delete را به صورت مکرر فشار دهید. توجه داشته باشید که این کار باید همزمان با نمایش لوگوی Asus انجام شود. در صورت موفقیت، صفحه‌ای با زمینه‌ی آبی و منوهای مختلف نمایان خواهد شد.

برای تغییر تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز، باید به قسمت Boot رفته و گزینه‌های زیر را تغییر دهید:

– Secure Boot Control: این گزینه را Disabled کنید. این کار باعث می‌شود که سیستم عامل‌های غیر از ویندوز 8 یا بالاتر را هم قابل اجرا کند.

– Launch CSM: این گزینه را Enabled کنید. این کار باعث می‌شود که سیستم عامل‌های قدیمی‌تر را هم قابل بوت کند.

– Boot Option Priorities: در این قسمت، باید ترتیب اولویت بوت شدن سخت‌افزارهای مختلف را مشخص کنید. برای نصب ویندوز از روی فلش، باید گزینه‌ی USB-HDD یا Removable Devices را در جایگاه اول قرار دهید.

پس از تغییر تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس، باید به قسمت Save & Exit رفته و گزینه‌ی Save Changes and Exit را انتخاب کنید. سپس سیستم خودکار ریستارت خواهد شد. حالا می‌توانید فلش حاوی ویندوز را به لپ تاپ متصل کرده و فرآیند نصب را شروع کنید.

چگونه به لپ تاپ ایسوس سیم کارت وصل کنیم

برای وصل کردن سیم کارت به لپ تاپ ایسوس، ابتدا باید مطمئن شوید که لپ تاپ شما دارای پورت یا اسلات سیم کارت است. برخی از لپ تاپ های ایسوس مانند مدل های ZenBook، VivoBook و Expert Book دارای این قابلیت هستند. برای بررسی وجود پورت سیم کارت، می توانید دو طرف لپ تاپ را نگاه کنید و در صورت وجود، لوگوی سیم کارت را در کنار آن مشاهده کنید. همچنین ممکن است پورت سیم کارت در زیر باتری لپ تاپ قرار داشته باشد. در این صورت باید باتری را خارج کرده و فضای زیر آن را چک کنید .

اگر لپ تاپ شما دارای پورت سیم کارت باشد، باید مراحل زیر را انجام دهید:

– به سایت رسمی ایسوس بروید و درایور مربوط به ماژول سیم کارت یا WWAN را برای مدل لپ تاپ خود دانلود و نصب کنید.

– لپ تاپ را خاموش کرده و آداپتور AC و تمام کابل ها را از آن جدا کنید.

– صفحه لپ تاپ را ببندید و لپ تاپ را برگردانید.

– باتری را در بیاورید.

– سیم کارت را در شکاف کارت قرار دهید. توجه داشته باشید که جهت قرار گیری سیم کارت را درست رعایت کنید. قرار دادن سیم کارت در جهت اشتباه ممکن است به شکاف سیم کارت آسیب برساند .

– باتری را بگذارید.

– لپ تاپ را به حالت اول برگردانید و کابل ها را دوباره وصل کنید.

– لپ تاپ را روشن کنید و به تنظیمات شبکه و اینترنت بروید.

– گزینه Cellular یا Mobile Broadband را انتخاب کنید و گزینه Use this SIM for cellular data را فعال کنید.

– گزینه Advanced options یا Add APN را انتخاب کنید و نام، نام کاربری، رمز عبور و APN سرویس دهنده سیم کارت خود را وارد کنید .

– گزینه Apply یا Save را بزنید و منتظر بمانید تا لپ تاپ شما به شبکه سلولی متصل شود.

چگونه لپ تاپ ایسوس را به تلویزیون وصل کنیم

برای اتصال لپ تاپ ایسوس به تلویزیون، شما می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از راحت‌ترین روش‌ها استفاده از کابل HDMI است که هم صدا و هم تصویر را انتقال می‌دهد. برای این کار، شما باید یک سر کابل HDMI را به پورت HDMI لپ تاپ و سر دیگر را به پورت HDMI تلویزیون وصل کنید. سپس با فشار دادن دکمه‌های Win + P روی کیبورد لپ تاپ، حالت نمایش را انتخاب کنید. مثلاً می‌توانید گزینه Duplicate را برای نمایش همان تصویر روی هر دو دستگاه انتخاب کنید .

روش دیگر استفاده از Screen Mirroring است که به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به کابل، لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنید. برای این کار، شما باید ابتدا Wi-Fi و Wi-Fi Direct تلویزیون و همچنین وایرلس لپ تاپ را روشن کنید. سپس از بخش Setting ویندوز، گزینه Devices را انتخاب کنید. در قسمت Bluetooth & other device، گزینه Add Bluetooth & other device را بزنید و سپس گزینه Wireless display or dock را انتخاب کنید. در این صورت، لپ تاپ شروع به جستجو برای پیدا کردن تلویزیون می‌کند. وقتی تلویزیون را پیدا کرد، آن را انتخاب کنید تا صفحه لپ تاپ روی تلویزیون نمایش داده شود.

آیا ایرپاد به لپ تاپ ایسوس وصل میشود

بله، می‌توانید ایرپاد‌های خود را به لپ تاپ ایسوس وصل کنید، اما باید مطمئن شوید که لپ تاپ شما دارای بلوتوث است. برای اتصال ایرپاد به لپ تاپ، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. ایرپاد‌های خود را درون کیس قرار دهید و سپس درب کیس را باز کنید.

۲. دکمه کوچک موجود به روی کیس ایرپاد را فشار دهید و نگه دارید تا چراغ وضعیت شروع به چشمک زدن به رنگ نارنجی و سپس سفید کند. این نشان می‌دهد که آن‌ها در حالت جفت شدن هستند.

۳. در لپ تاپ خود، منوی استارت ویندوز را باز کنید و به تنظیمات بروید. سپس Devices را انتخاب کنید.

۴. روی Add Bluetooth or other device کلیک کنید و گزینه Bluetooth را انتخاب کنید.

۵. لیستی از دستگاه‌های بلوتوثی را که در محدوده قرار دارند نشان می‌دهد. AirPods خود را از لیست انتخاب کنید تا آن‌ها را با لپ تاپ خود جفت کنید.

۶. روی Done کلیک کنید و پیامی دریافت خواهید کرد که نشان می‌دهد AirPods شما با موفقیت وصل شده است.

حال می‌توانید از ایرپاد‌های خود برای گوش دادن به صدا یا مکالمه استفاده کنید. برای جداسازی ایرپاد‌ها از لپ تاپ، می‌توانید بلوتوث لپ تاپ را خاموش کنید یا ایرپاد‌های خود را در کیس مخصوص شارژ قرار دهید.

آیا لپ تاپ ایسوس سی دی می خورد

بسیاری از لپ تاپ های جدید و مدرن، درایو نوری یا سی دی رام ندارند. دلایل این امر می تواند شامل رشد اینترنت، کاهش قیمت هارد دیسک های اکسترنال، تغییر روش فروش فیلم و موزیک، طراحی نازک و سبک لپ تاپ ها و عمر پایین درایوهای نوری باشد. بنابراین، اگر لپ تاپ شما از برند ایسوس باشد، مجهز بودن آن به سی دی رام، بستگی به مدل آن دارد. برخی از مدل های ایسوس هنوز درایو نوری دارند و برخی ندارند. برای مثال، لپ تاپ های سری ZenBook، VivoBook و ROG از درایو نوری استفاده نمی کنند، اما لپ تاپ های سری X و K درایو نوری دارند.

برای بررسی اینکه لپ تاپ شما سی دی می خورد یا نه، می توانید به چند روش عمل کنید:

– روش اول: به ظاهر لپ تاپ خود نگاه کنید و ببینید آیا درب درایو نوری روی گوشه چپ یا راست آن وجود دارد یا خیر. اگر درب درایو نوری باشد، معمولا یک آیکون سه‌گانه دارد که نشان دهنده CD، DVD و RW است.

– روش دوم: به پنجره My Computer یا This PC رفته و ببینید آیا درایو CD/DVD در آن لیست شده است یا خیر. اگر درایو CD/DVD باشد، معمولا با حروف D یا E مشخص می شود.

– روش سوم: به Device Manager یا مدیر دستگاه رفته و بخش DVD/CD-ROM drives را باز کنید. اگر درایو CD/DVD باشد، نام آن در این بخش ظاهر می شود.

چگونه لپ تاپ ایسوس را روشن یا خاموش کنیم

برای استفاده بهینه از لپ تاپ ایسوس، باید بدانید چگونه آن را روشن یا خاموش کنید. در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده از دکمه پاور یا صفحه کلید لپ تاپ ایسوس را روشن یا خاموش کنید.

روشن کردن لپ تاپ ایسوس با دکمه پاور

این روش ساده ترین و معمول ترین روش برای روشن کردن لپ تاپ است. برای این کار، فقط کافیست دکمه پاور را که معمولا در گوشه سمت راست یا چپ بالای صفحه کلید قرار دارد، فشار دهید و نگه دارید تا لپ تاپ روشن شود. سپس، باید منتظر بمانید تا لپ تاپ بالا بیاید و ویندوز شروع به کار کند.

خاموش کردن لپ تاپ ایسوس با دکمه پاور

برای خاموش کردن لپ تاپ با دکمه پاور، نیز مانند روشن کردن آن، باید دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا لپ تاپ خاموش شود. این روش سریع و آسان است، اما ممکن است باعث آسیب به سخت افزار یا نرم افزار لپ تاپ شود، زیرا برنامه های در حال اجرا به درستی بسته نمی شوند. بنابراین، پیشنهاد می شود از این روش فقط در موارد اضطراری استفاده کنید.

روشن کردن لپ تاپ ایسوس با صفحه کلید

برخی از لپ تاپ های ایسوس قابلیت روشن شدن با صفحه کلید را دارند. برای فعال کردن این قابلیت، باید به بخش بایوس لپ تاپ بروید و گزینه power on while open lid را انتخاب کنید. سپس، هر زمان که درب لپ تاپ را باز می کنید، لپ تاپ به طور خودکار روشن می شود. البته، برای استفاده از این قابلیت، باید قبلا لپ تاپ را به صورت عادی خاموش کرده باشید.

خاموش کردن لپ تاپ ایسوس با صفحه کلید

برای خاموش کردن لپ تاپ ایسوس با صفحه کلید، کافی است از ترکیب کلید Alt+F4 استفاده کنید. این روش یک روش استاندارد برای خروج از برنامه ها و خاموش کردن ویندوز است. برای این کار، شما باید همزمان کلید Alt و F4 را فشار دهید. سپس، یک پنجره با چند گزینه مانند Shut down، Restart، Sleep و Log off ظاهر می شود. شما می توانید با استفاده از کلید های جهت نما گزینه Shut down را انتخاب کنید و سپس Enter را بزنید. لپ تاپ شما به صورت معمول خاموش می شود.

استفاده از ترکیب کلید Ctrl+Alt+Delete. این روش یک روش دیگر برای دسترسی به گزینه Shutdown است. برای این کار، شما باید همزمان کلید های Ctrl، Alt و Delete را فشار دهید. سپس، یک صفحه با چند گزینه مانند Lock، Switch user، Sign out و Task Manager ظاهر می شود. در پایین صفحه، شما می توانید گزینه Power را ببینید. با فشار دادن آن، گزینه Shut down نیز ظاهر می شود. شما می توانید با فشار دادن آن، لپ تاپ خود را خاموش کنید.

چگونه لپ تاپ ایسوس را ریست کنیم

گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف نیاز به ریست کردن لپ تاپ ایسوس داشته باشید. برای مثال، ممکن است رمز عبور ورود به سیستم را فراموش کرده باشید، یا سیستم عامل دچار مشکل شده باشد، یا بخواهید تمام اطلاعات و تنظیمات لپ تاپ خود را پاک کنید و به حالت کارخانه برگردانید.

 

برای ریست کردن لپ تاپ ایسوس، چندین روش وجود دارد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. بسته به نوع مشکل و نوع مدل لپ تاپ خود، می توانید از یکی از این روش ها استفاده کنید:

 • روش اول: ریست کردن لپ تاپ ایسوس با استفاده از دکمه شروع مجدد

این روش ساده ترین و سریع ترین روش برای ریست کردن لپ تاپ ایسوس است. برای این کار، شما باید دکمه شروع مجدد را در صفحه ورود به سیستم یا در منوی شروع پیدا کنید. سپس با نگه داشتن دکمه شیفت، روی دکمه شروع مجدد کلیک کنید. این کار باعث می شود که لپ تاپ شما به صورت خودکار به محیط بازیابی ویندوز بروید.

در محیط بازیابی ویندوز، شما باید گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید. سپس بسته به نوع ریست مورد نظر خود، می توانید گزینه Reset this PC یا Advanced options را انتخاب کنید. در صورت انتخاب Reset this PC، شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید فقط فایل های خود را حذف کنید یا همه چیز را پاک کنید. در صورت انتخاب Advanced options، شما باید گزینه System Restore یا System Image Recovery را انتخاب کنید. در هر صورت، شما باید دستورالعمل های صفحه نمایش را دنبال کنید و منتظر بمانید تا فرآیند ریست تکمیل شود.

 • روش دوم: استفاده از تنظیمات ویندوز

با ریست ویندوز 10، شما می توانید تنظیمات، برنامه ها و درایورهای نصب شده را حذف کنید و یا فقط فایل های شخصی خود را حفظ کنید. در این متن، مراحل ریست ویندوز 10 را به شما آموزش می دهیم.

برای ریست ویندوز 10، ابتدا باید به تنظیمات سیستم عامل دسترسی پیدا کنید. برای این کار، می توانید دکمه ویندوز را در نوار کار فشار داده و سپس گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید. یا می توانید با زدن ترکیب کلیدهای Windows + I به صفحه تنظیمات بروید.

در صفحه تنظیمات، باید به قسمت به روز رسانی و امنیت یا Update & Security بروید. در این قسمت، شما می توانید وضعیت به روزرسانی ها، پشتیبان گیری، بازگرداندن و بازیابی سیستم عامل خود را مشاهده و مدیریت کنید.

برای رفتن به قسمت بازگرداندن و بازیابی، باید از نوار سمت چپ صفحه، گزینه بازگرداندن یا Recovery را انتخاب کنید. در این قسمت، شما می توانید سه گزینه را ببینید: Reset this PC، Go back to the previous version of Windows 10 و Advanced startup.

گزینه Reset this PC به شما اجازه می دهد که سیستم عامل خود را به حالت کارخانه بازگردانید. با این کار، شما می توانید همه تنظیمات، برنامه ها و درایورهای نصب شده را پاک کنید و چارچوب جدید ویندوز 10 را نصب کنید. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که فایل های شخصی خود را حذف کنید یا نگه دارید.

برای شروع فرآیند ریست ویندوز 10، باید بر روی دکمه شروع گذار یا Get started کلیک کنید. سپس شما باید انتخاب کنید که مایل هستید فایل های خود را نگه دارید یا حذف کنید. اگر فایل های خود را نیاز دارید، گزینه نگداری را انتخاب کرده و در غیر این صورت، گزینه پاک سازی کل سیستم را انتخاب کرده و با توجه به دستورالعمل های نمایان شده روی صفحه نمایش پیشرفته تا ریست کردن ویندوز 10 پایان یابد.

بایوس در لپ تاپ ایسوس

بایوس در لپ تاپ ایسوس یکی از مواردی است که ممکن است برای نصب سیستم عامل جدید، بوت کردن از رسانه های خارجی، تغییر پارامترهای سخت افزاری و غیره نیاز به آن داشته باشید. بایوس یک برنامه کم حجم است که در مادربرد لپ تاپ قرار دارد و وظیفه راه اندازی و کنترل سخت افزارهای مختلف را بر عهده دارد. برای ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس، معمولا کافی است در هنگام روشن شدن دستگاه، کلید F2 را فشار دهید. اما در بعضی از مدل ها، ممکن است کلید دیگری مانند Esc یا Del نیز لازم باشد. برای مطمئن شدن از کلید مورد نظر، می توانید به لوگوی Asus در صفحه نخست توجه کنید و کلید مشخص شده را پیدا کنید.

در صورتی که لپ تاپ شما روشن است و می خواهید به تنظیمات بایوس دسترسی پیدا کنید، می توانید از طریق سیستم عامل ویندوز نیز این کار را انجام دهید. برای این منظور، باید به قسمت Advanced Startup Options در منوی Start بروید و گزینه Restart Now را انتخاب کنید. سپس در صفحه باز شده، گزینه Troubleshoot را انتخاب کرده و به قسمت Advanced Options و سپس UEFI Firmware Settings بروید. در نهایت با زدن گزینه Restart، لپ تاپ شما راه اندازی مجدد شده و به تنظیمات بایوس وارد می شود.

بعد از ورود به تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس، می توانید با استفاده از کلید های جهت نما، به منو های مختلف دسترسی پیدا کنید و با زدن کلید Enter، گزینه های زیر منو را باز کنید. همچنین با زدن کلید F1، می توانید راهنمای استفاده از بایوس را مشاهده کنید. در صورت نیاز به تغییر چگونگی بوت شدن لپ تاپ، باید به منوی Boot بروید و با استفاده از کلید + یا -، ترتیب رسانه های قابل بوت را تغییر دهید.

به صورت کلی، تمام تنظیمات مورد نیاز کاربران در بایوس لپ تاپ ایسوس موجود بوده و می توانید با استفاده از آن، بهترین تنظیمات را بر اساس نیاز و دلخواه خود، اعمال کنید.

سوالات متداول چگونه لپ تاپ ایسوس را راه اندازی کنیم؟

سوال 1: برای راه اندازی لپ تاپ ایسوس چه چیزهایی لازم است؟

جواب: برای راه اندازی لپ تاپ ایسوس به موارد زیر نیاز دارید:

 • لپ تاپ ایسوس
 • آداپتور برق
 • شارژر

سوال 2: چگونه لپ تاپ ایسوس را شارژ کنیم؟

جواب: برای شارژ لپ تاپ ایسوس، آداپتور برق را به پورت برق لپ تاپ وصل کنید و سپس شارژر را به پریز برق وصل کنید.

سوال 3: چگونه لپ تاپ ایسوس را روشن کنیم؟

جواب: برای روشن کردن لپ تاپ ایسوس، دکمه پاور را به مدت چند ثانیه فشار دهید.

سوال 4: مراحل راه اندازی اولیه لپ تاپ ایسوس چیست؟

جواب: مراحل راه اندازی اولیه لپ تاپ ایسوس به شرح زیر است:

 1. زبان و منطقه را انتخاب کنید.
 2. صفحه کلید را تنظیم کنید.
 3. اتصال به اینترنت را انتخاب کنید.
 4. حساب کاربری مایکروسافت خود را ایجاد یا وارد کنید.
 5. تنظیمات امنیتی را انجام دهید.

سوال 5: چگونه ویندوز را روی لپ تاپ ایسوس نصب کنیم؟

جواب: برای نصب ویندوز روی لپ تاپ ایسوس، به یک فلش درایو USB نیاز دارید که حاوی فایل های نصب ویندوز باشد.

سوال 6: چگونه درایورهای لپ تاپ ایسوس را نصب کنیم؟

جواب: برای نصب درایورهای لپ تاپ ایسوس، می توانید از CD یا DVD همراه لپ تاپ یا از وب سایت ایسوس استفاده کنید.

سوال 7: چگونه تنظیمات نمایشگر لپ تاپ ایسوس را تغییر دهیم؟

جواب: برای تغییر تنظیمات نمایشگر لپ تاپ ایسوس، می توانید از منوی تنظیمات ویندوز استفاده کنید.

سوال 8: چگونه تنظیمات صدا لپ تاپ ایسوس را تغییر دهیم؟

جواب: برای تغییر تنظیمات صدا لپ تاپ ایسوس، می توانید از منوی تنظیمات ویندوز استفاده کنید.

سوال 9: چگونه تنظیمات شبکه لپ تاپ ایسوس را تغییر دهیم؟

جواب: برای تغییر تنظیمات شبکه لپ تاپ ایسوس، می توانید از منوی تنظیمات ویندوز استفاده کنید.

سوال 10: چگونه تنظیمات باتری لپ تاپ ایسوس را تغییر دهیم؟

جواب: برای تغییر تنظیمات باتری لپ تاپ ایسوس، می توانید از منوی تنظیمات ویندوز استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر

8 دیدگاه در “چگونه لپ تاپ ایسوس را راه اندازی کنیم؟

 1. مهدی حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید اگه میشه در مورد ویندوز 10 پرو مخصوصا اموزش مطالب بذارید ویندوز 11 سنگینه تم مانند موبایل هست نه ویندوز 10 رو باید مایکروسافت احتمالا بیشتر پشتیبانی کنه 11 سنگینه مصوصا تو ایران احتمالا مایکروسافت ویندوز 12 رو سه سال دیگه احتمالا رونمایی میکنه ولی این نرم افزار ها زیاد الان فعلا تو ایران جالب نیستند

  1. a.admin گفت:

   سلام دوست عزیز ویندوز 11 روی بعضی از لپ تاپ های قدیمی که سخت افزار مناسب با ویندوز 11 ندارند، کارایی خوبی نداره و بهترین انتخاب ویندوز 10 می باشد. ولی به طور کلی ویندوز 11 قابلیت ها و ویژگی های خوبی داره که در آینده مطالب آموزشی در این مورد داخل سایت آپلود می کنیم.

 2. حسین رضامحمدی گفت:

  درود ، لپ تاب های ایسوس آکبند، ویندوز دارند ، یا باید نصب شود؟

 3. حسین رضامحمدی گفت:

  درود ، لپ تاب های ایسوس آکبند، ویندوز دارند؟ ، یا باید نصب شود؟

  1. پریسا واحدی گفت:

   سلام دوست عزیز سیستم عامل ویندوز تقریبا بر روی بیشتر لپ تاپ های ایسوس نصب نیست و باید نصب شود. شما می توانید بعد از ثبت سفارش درخواست نصب ویندوز داشته باشید. برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره 45639-021 داخلی 709 تماس بگیرید.

 4. سیروس گفت:

  سلام. لپ تاپ asus k56 دارم و تازگی بوت نمیشود و صفحه کاملا سیاه است و هیچ خروجی تصویر ندارد راه حل ورود به بایوس چیه؟ در ضمن بگم هارد برای یک لحظه روشن میشود وبعد خاموش میشود و فقط چراغ پاور روشن است و فن هم کار میکند ولی دیگر هیچ. ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. حسن تراب پور گفت:

  درود و وقت بخير من لب تاپ مدل expertbook دارم ميخواستم بدونم چطور ميشه سيمكارت رو روي اين لب تاپ فعال كرد آيا امكان فعالسازي و استفاده وجود داره و اينكه حتما بادي سيمكارت ديتا باشه يا نه سيمكارت عادي هم ميشه قرار داد؟ ( ExpertBook B7 Flip B7402F Core I7)

  1. ایسوس ایران گفت:

   سلام حسن جان وقت شما بخیر. لطفا با شماره 45639-021 تماس بگیرید تا همکاران ما بتونند راهنمایی لازم رو خدمتتون ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شعب تحویل حضوری ایسوس ایران
شعبه های فعال امروز
مرکز خدمات ایسوس ایران

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت برج آ طبقه هفتم واحد ۷۰۴ - ایسوس ایران

فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت
فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه همکف واحد 03 (جمعه ها باز است) - ایسوس ایران

فروشگاه 152 پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه اول واحد 152 - ایسوس ایران

این امکان فراهم است که سفارش‌تان را از 25 شعب ایسوس ایران در شهر تهران دریافت فرمایید.

کارشناسان ما در تمام شعب ایسوس ایران آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما برای خرید هستند. برای راهنمایی بیشتر با شماره 45639-021 تماس بگیرید.