مقایسه تاف گیمینگ و تاف دش

تفاوت تاف دش و تاف گیمینگ
در این مقاله میخوانید:

لپ تاپ تاف گیمینگ ایسوس

در رده محصولات مخصوص بازی ایسوس، لپ تاپ تاف گیمینگ ایسوس را می توان دستگاهی خوش نام و بسیار کاربردی عنوان کرد که سعی کرده نیاز کاربران را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده و به نوعی، یک محصول همه فن حریف باشد. البته این سری از لپ تاپ های مخصوص بازی ایسوس، با توجه به بودجه کاربران طراحی شده و قیمتی پایین تر از نسخه های راگ دارند که این موضوع سبب شده کاربران بسیاری به قیمت خرید این محصول روی آورند.


لپ تاپ تاف گیمینگ ایسوس در نسل 2023 خود مجهز به پردازنده مرکزی نسل 13 اینتل و نسل 7 پردازنده های رایزن بوده که این موضوع برای کاربران، قابلیت انتخاب از میان انبوهی از مدل ها را فراهم کرده است. به این شیوه، کاربران می توانند از پردازنده های مورد نظر خود و مشخصات دقیق که نیازمند آن هستند، بهره برده و به نتیجه دلخواه خود برسند.
همچنین در بحث پردازش های گرافیکی نیز ایسوس از هر دو برند انویدیا و ای ام دی بهره برده است که می تواند قدرت گرافیکی بالایی را به کاربران ارائه داده و به این شکل، نیاز های پردازشی گرافیک و اصلی آن ها به بهترین و روان ترین شکل ممکن، برطرف سازند.

لپ تاپ تاف دش ایسوس

در بین خانواده TUF شرکت تایوانی ایسوس، لپ تاپ تاف دش ایسوس را می توان به عنوان دستگاهی خوش قیمت و با کاربری مناسب عنوان کرد که ایسوس با عرضه آن، تلاش کرده نیاز کاربران را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده و به نوعی، یک محصول همه فن حریف باشد. این سری از لپ تاپ های مخصوص بازی ایسوس، با توجه به رده بندی خود، قیمتی کمتر از نسخه های تاف گیمینگ داشته و این مسئله باعث شده تا این برند در یک پله پایین تر قرار گیرد.


لپ تاپ تاف گیمینگ ایسوس در نسل 2023 خود به صورت انحصاری، مجهز به پردازنده مرکزی نسل 13 اینتل بوده که این موضوع برای کاربران، قابلیت انتخاب از میان انبوهی از مدل ها را فراهم کرده است. به این شیوه، کاربران می توانند از پردازنده های مورد نظر خود و مشخصات دقیق که نیازمند آن هستند، بهره برده و به نتیجه دلخواه خود برسند.
همچنین در بحث پردازش های گرافیکی نیز ایسوس از برند انویدیا بهره برده است که می تواند قدرت گرافیکی بالایی را به کاربران ارائه داده و به این شکل، نیاز های پردازشی گرافیک و اصلی آن ها به بهترین و روان ترین شکل ممکن، برطرف سازند.

تفاوت تاف گیمینگ یا تاف دش

در بحث تفاوت تفاوت تاف گیمینگ یا تاف دش، باید به این موضوع اشاره کرد که از نظر طراحی، هر دو دستگاه مشابه و یکسان بوده و تنها در بخش های جزئی، مانند محل قرار گیری لوگوی تاف و نوع طرح پشت صفحه نمایش و بدنه، متفاوت بوده و شاسی هر دو محصول مشابه یکدیگر است. ابن موضوع در بحث وزن و ضخامت نیز مطرح بوده و نسخه های تاف دش باریک تر و سبک تر از تاف گیمینگ هستند که این موضوع با توجه به سخت افزار آن ها و سیستم خنک کاری آن ها، رخ داده است.


در بحث سخت افزاری نیز، هر دو نسخه مجهز به پردازنده های اینتل بوده اما سری تاف گیمینگ می تواند با پردازنده مرکزی رایزن نیز تهیه و خریداری شود که به کاربران امکان انتخاب بیشتری را داده و از این رو، گستردگی پیکربندی بهتری را می توان تجربه کرد. همچنین در بحث مدل پردازنده، سری تاف گیمینگ همیشه از پردازند های رده بالاتری در مقابل تاف دش بهره برده که این موضوع سبب شده تا برگ برنده در اختیار کاربران تاف گیمینگ باشد. در بحث کارت گرافیک نیز در اکثر موارد، تاف گیمینگ دارای پردازنده های گرافیکی بهتر و بالاتری است.

قوی ترین لپ تاپ تاف

لپ تاپ ایسوس مدل Laptop TUF Gaming FX507ZM DC را می توان به عنوان قوی ترین لپ تاپ تاف در مقطع فعلی عنوان کرد. با توجه به عدم حضور نسخه 2023 در بازار، باید گفت که این محصول، به عنوان یک نماینده بر حق و جذاب، عنوان شده که می تواند کاربری بالایی را با برچسب قیمت مناسب و منطقی، به کاربران ارائه کند. البته توجه به این نکته ضروری است که این محصول، قوی ترین لپ تاپ تاف قانونی و با گارانتی موجود در مجموعه ایسوس ایران بوده و نسخه های کاستوم به صورت غیر قانونی و بدون گارانتی در بازار موجود است که مشخصات گرافیکی بالاتری دارد.


لپ تاپ TUF FX507 قدرت خود را با استفاده از پردازنده های نسل 12 اینتل کسب کرده و در این دستگاه با مدل Core i7 12700H روبرو هستیم. این پردازنده که دارای 14 هسته با 20 رشته پردازشی بوده، از طراحی ترکیبی هسته های پر قدرت و کم مصرف بهره برده تا در عین قدرت بالا، مصرف انرژی متعادل تری را ارائه کند و به دنبال آن شاهد عمر باتری بهتری باشیم.

قوی ترین لپ تاپ تاف به پردازشگر گرافیکی RTX 3060 مجهز بوده که دارای 6 گیگابایت حافظه GDDR6 است. همچنین میزان رم در نظر گرفته شده برای این محصول قدرتمند، از نوع DDR5 و با ظرفیت 16 گیگابایتی است و در کنار آن برای ذخیره‌سازی میزان 512 گیگابایت حافظه پرسرعت SSD توسط ایسوس در نظر گرفته شده است.

ارزان ترین لپ تاپ تاف ایسوس

اگر بخواهیم ارزان ترین لپ تاپ تاف ایسوس را در حال حاضر معرفی کنیم، باید به لپ تاپ TUF Gaming FX506LH اشاره کنیم. این محصول که مشخصات سخت افزاری سال 2020 را به همراه دارد، هنوز به عنوان ارزان ترین اپ تاپ تاف ایسوس، یکی از قدرتمند ترین انتخاب های درون بازار بوده که با برچسب قیمتی حدود 22 میلیون تومانی، توانسته به یکی از اولین انتخاب های کاربران تبدیل شده و در دسته محصولات پرفروش زیر شاخه تاف ایسوس قرار گیرد.
همچنین ظاهر دستگاه بر خلاف سبک کنونی محصولات تاف ایسوس، دارای زرق و برق خوبی بوده و طراحی خشن و صنعتی را به همراه دارد که زبان طراحی قدیمی ایسوس بوده و اکنون کنار گذاشته شده است.


ایسوس از پردازنده Core i5 10300H استفاده کرده که پردازنده‌ای 4 هسته‌ای با 8 رشته پردازشی است. سرعت این پردازنده با تکنولوژی Turbo Boost اینتل به 4.5 گیگاهرتز نیز می‌رسد و حافظه کش آن 12 مگابایت است.
پردازنده گرافیکی ساخت شرکت انویدیا بوده و از مدل GTX 1650 بهره برده است. این پردازنده گرافیکی با میزان حافظه 4 گیگابایتی از نوع GDDR6 ، در رده خود کم‌نظیر بوده و با تنظیمات متوسط دربازی‌های سطح بالا به‌راحتی یک تجربه بازی خوب و روان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

تاف گیمینگ یا تاف دش برای بازی؟

با توجه به حجم کم تفاوت های و قیمت های نزدیک به یکدیگر، بسیاری از کاربران این سوال را دارند که “تاف گیمینگ یا تاف دش برای بازی” بهتر هستند؟
برای پاسخ به این سوال در پله اول باید عنوان کرد که تفاوت قیمتی میان مدل های تاف گیمینگ و تاف دش گاهی چیمشگیر بوده که این موضوع سبب می شود کاربران به دنبال خرید تاف دش رفته و گاهی گیکربندی خوب و کارآمد تاف گیمینگ را از دست بدهند. بنابرایتن در پله اول اگر محدودیت بودجه خاصی را مدت نظر ندارید، به سراغ سری تاف گیمینگ رفته و از نهایت قدرت دستگاه لذت ببرید.


در پله دوم نیز باید به سخت افزار داخلی این محصلوات اشاره کرد. همانطور که گفتیم، در سرری تاف گیمینگ، کاربران امکان انتاخاب پردازند ههای ای ام دی را نیز داشته که می توانند به عنوان یک جایگزین خوش قیمت و پرقدرت برای کاربران در نظر گرفته شدئه و به این شکل، بهترین نتایج با صرف هزینه منطقی به دست آید. بنابراین اگر عملکرد دستگاته خصوصا در بازی برای شما مهم است، انتخاب سری تاف گیمینگ بسیار ارجعیت داشته و باید عنوان کرد که قدرت بالاتری و مشخصات سخت افزاری بهتر آن، به کاربران امکان استفاده از نهایت قدرت سخت افزاری و اجرای هرجه روان تر بازی ها را می دهد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر

3 دیدگاه در “مقایسه تاف گیمینگ و تاف دش

 1. Sasan گفت:

  سلام لپتاپ tuf FX 507 zr کاست م شده است؟

  1. a.admin گفت:

   سلام دوست عزیز لپ تاپ FX507 با مشخصات مختلفی موجود است. شما می تونید بعد از ثبت سفارش تقاضای ارتقای لپ تاپ تاف گیمینگ FX507 رو هم داشته باشید.

 2. Sasan گفت:

  سلام لپتاپ tuf FX 507 zr کاست م شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
شعب تحویل حضوری ایسوس ایران
شعبه های فعال امروز
مرکز خدمات ایسوس ایران

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت برج آ طبقه هفتم واحد ۷۰۴ - ایسوس ایران

فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت
فروشگاه 03 ایسوس ایران پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه همکف واحد 03 (جمعه ها باز است) - ایسوس ایران

فروشگاه 152 پایتخت

آدرس فروشگاه: مجتمع کامپیوتر پایتخت طبقه اول واحد 152 - ایسوس ایران

این امکان فراهم است که سفارش‌تان را از 25 شعب ایسوس ایران در شهر تهران دریافت فرمایید.

کارشناسان ما در تمام شعب ایسوس ایران آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما برای خرید هستند. برای راهنمایی بیشتر با شماره 45639-021 تماس بگیرید.