آموزشی

مشکل اکتیو نشدن ویندوز

مشکل اکتیو نشدن ویندوز

مشکل اکتیو نشدن ویندوز یکی از مسائل رایجی است که بسیاری از کاربران با آن روبرو می‌شوند. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، از جمله عدم وجود لایسنس قانونی، خراب شدن فایل‌های سیستم، تغییر سخت‌افزار و غیره. اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، نگران نباشید! چرا که راه‌حل‌های زیادی برای حل آن وجود دارد. در ادامه مطلب، به روش ساده و کارآمد برای فعال سازی ویندوز خود آموزش خواهیم داد.

برای فعال سازی و رفع مشکل اکتیو نشدن ویندوز، بهتر است در نسخه های اصلی از اتصال اینترنت خود اطمینان پیدا کرده و سپس کافی است که دکمه ویندوز و R را با هم فشار دهید تا پنجره Run باز شود؛ در اینجا دستور Slui 3 را وارد کنید و کلید اینتر را فشار دهید. سپس در پنجرۀ باز شده، لایسنس قانونی خود را وارد کنید و تأیید کنید .

مشکل اکتیو نشدن ویندوز

برای رفع مشکل اکتیو نشدن ویندوز در نسخه های کرک شده، در ابتدا از خاموش بودن آنتی ویروس و سیستم مایکروسافت دیفندر اطمینان حاصل کرده و سپس نرم افزار کرک را اجرا کنید. در بحث نرم افزارهای کرک نیز آموزش های جامع و کاملی در اینترنت وجود داشته که می توانید با خواندن آن ها، به سادگی مشکلات مربوط به آن ها را حل کنید. با این حال اگر نرم افزار کرک به شما جواب نداد، بهتر است از یک نرم افزار دیگر بهره برده و فایل های تولیدی آن را در بخش “عدم اسکن” آنتی ویروس و سیستم مایکروسافت دیفندر قرار دهید.

مشکل اکتیو نشدن ویندوز 11 ( رفع مشکل activate windows 11 )

مشکل اکتیو نشدن ویندوز 11 ممکن است برای بسیاری از کاربران پیش آید و اگر شما هم جزو آنها هستید، نگران نباشید. راه‌حل‌های مختلفی برای فعال سازی ویندوز 11 وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه این مطلب، به دو روش معروف و مؤثر برای چک کردن اکتیو ویندوز 11 اشاره خواهیم کرد.

– روش اول: استفاده از نرم‌افزار KMSpico. این نرم‌افزار یک فعال ساز قدرتمند است که می‌تواند ویندوز 11 را به صورت دائمی فعال سازی کند. برای استفاده از آن، کافی است آخرین نسخه‌ی آن را دانلود و نصب کنید و با چند کلیک ساده، ویندوز خود را فعال کنید.

– روش دوم: استفاده از دستور slmgr /xpr در Command Prompt. با تایپ این دستور در Command Prompt به عنوان administrator، می‌توانید وضعیت فعال سازی ویندوز خود را ببینید. اگر پس از تایپ دستور، پنجره‌ای با عبارت “The machine is permanently activated” باز شود، به معنای فعال شدن دائمی ویندوز شماست.

برای فعال سازی و رفع مشکل activate windows 11، بهتر است در نسخه های اصلی از اتصال اینترنت خود اطمینان پیدا کرده و سپس کافی است که دکمه ویندوز و R را با هم فشار دهید تا پنجره Run باز شود؛ در اینجا دستور Slui 3 را وارد کنید و کلید اینتر را فشار دهید. سپس در پنجرۀ باز شده، لایسنس قانونی خود را وارد کنید و تأیید کنید .

برای رفع مشکل activate windows 11 در نسخه های کرک شده، در ابتدا از خاموش بودن آنتی ویروس و سیستم مایکروسافت دیفندر اطمینان حاصل کرده و سپس نرم افزار کرک را اجرا کنید. در بحث نرم افزارهای کرک نیز آموزش های جامع و کاملی در اینترنت وجود داشته که می توانید با خواندن آن ها، به سادگی مشکلات مربوط به آن ها را حل کنید. با این حال اگر نرم افزار کرک به شما جواب نداد، بهتر است از یک نرم افزار دیگر بهره برده و فایل های تولیدی آن را در بخش “عدم اسکن” آنتی ویروس و سیستم مایکروسافت دیفندر قرار دهید.

از کجا بفهمیم ویندوز ۱۱ اکتیو است؟

از کجا بفهمیم ویندوز ۱۱ اکتیو است؟ این سوالی است که شاید خیلی از کاربران ویندوز ۱۱ داشته باشند. برای پاسخ به این سوال، می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

– در ابتدا، برنامه تنظیمات (Settings) را باز کنید. می‌توانید با فشردن همزمان دکمه‌های Windows+i به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

– در پنجره تنظیمات، گزینه System را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

– در صفحه System، گزینه Activation را در نوار کناری سمت راست انتخاب کنید.

– حالا شما در صفحه فعال‌سازی ویندوز ۱۱ هستید. در این صفحه، وضعیت فعال‌سازی ویندوز شما در کنار گزینه Activation State نشان داده می‌شود. 

– اگر وضعیت فعال‌سازی Windows is activated نمایش داده شود، به معنای آن است که ویندوز شما به صورت قانونی و معتبر فعال شده است. 

– اگر وضعیت فعال‌سازی Windows is not activated نشان داده شد، به معنای آن است که ویندوز شما هنوز فعال نشده یا لایسنس شما منقضی شده است. در این صورت، باید با استفاده از گزینه Change product key یک لایسنس جدید وارد کرده یا با استفاده از گزینه Troubleshoot مشکل خود را حل کرده و مجددا این موضوع را چک کنید. برای مطالعه بیشتر مقاله آموزش ویندوز 11 را مشاهده کنید.

غیر فعال شدن اکتیو ویندوز 10 ( رفع مشکل activate windows 10 )

غیر فعال شدن اکتیو ویندوز 10 یک مشکل رایج برای کاربران است که از کلیدهای غیرقانونی یا نرم افزارهای کرک برای فعالسازی ویندوز خود استفاده می کنند. این مشکل باعث می شود که پیغام Activate Windows در پایین صفحه نمایش ظاهر شود و برخی قابلیت های ویندوز محدود شود. برای رفع مشکل activate windows 10، راه حل های مختلفی وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از:

– خرید یک لایسنس قانونی و وارد کردن کلید محصول در تنظیمات ویندوز

– غیرفعال کردن آنتی ویروس (Windows defender) و استفاده از نرم افزار KMSpico برای فعال سازی دائمی ویندوز

– حذف لایسنس فعلی با استفاده از دستور slmgr /upk در خط فرمان

– اجرای دستور sfc /scannow در خط فرمان برای تعمیر فایل های سامانه

بستگی به شرایط شما دارد که کدام راه حل را برای رفع مشکل activate windows 10 انتخاب کنید. به هر حال، توصیه ما خرید یک لایسنس قانونی است، زیرا علاوه بر حذف پیغام Activate Windows، به شما اطمینان خاطر، پشتیبانی رسمی و به روز رسانی منظم نیز می دهد.

ارور اکتیو ویندوز 10

آیا شما هم با ارور اکتیو ویندوز 10 روبرو شده‌اید؟ آیا می‌خواهید ویندوز 10 خود را به راحتی و بدون هزینه فعال کنید؟ اگر جواب شما بله است، پس این قسمت از مقاله را تا آخر بخوانید. در این مقاله، به شما روش ساده و کارآمد برای حل مشکل ارور لایسنس ویندوز 10 و 11 را آموزش دهیم. با استفاده از این روش‌ها، شما می‌توانید ویندوز 10 خود را با استفاده از کلید فعال سازی، با استفاده از نرم‌افزار KMS یا با غیرفعال کردن سرویس لایسنس ویندوز فعال کنید. هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند، پس بهتر است قبل از انتخاب یکی از آن‌ها، با دقت آن‌ها را بشناسید.

برای فعال سازی و ارور اکتیو ویندوز 10، بهتر است در نسخه های اصلی از اتصال اینترنت خود اطمینان پیدا کرده و سپس کافی است که دکمه ویندوز و R را با هم فشار دهید تا پنجره Run باز شود؛ در اینجا دستور Slui 3 را وارد کنید و کلید اینتر را فشار دهید. سپس در پنجرۀ باز شده، لایسنس قانونی خود را وارد کنید و تأیید کنید .

برای رفع ارور اکتیو ویندوز 10 در نسخه های کرک شده، در ابتدا از خاموش بودن آنتی ویروس و سیستم مایکروسافت دیفندر اطمینان حاصل کرده و سپس نرم افزار کرک را اجرا کنید. در بحث نرم افزارهای کرک نیز آموزش های جامع و کاملی در اینترنت وجود داشته که می توانید با خواندن آن ها، به سادگی مشکلات مربوط به آن ها را حل کنید. با این حال اگر نرم افزار کرک به شما جواب نداد، بهتر است از یک نرم افزار دیگر بهره برده و فایل های تولیدی آن را در بخش “عدم اسکن” آنتی ویروس و سیستم مایکروسافت دیفندر قرار دهید.

آموزش اکتیو دائمی ویندوز 10

اکتیو کردن ویندوز 10 به صورت دائمی و رایگان یکی از مسائلی است که بسیاری از کاربران با آن روبرو هستند. برای اکتیو کردن ویندوز 10، دو روش مختلف استفاده از کلید محصول (Product Key) و استفاده از فعال ساز (Activator) وجود داشته که در ادامه به آموزش هر دو روش به طور خلاصه پرداخته شده است.

  • روش اول: استفاده از کلید محصول

این روش شاید ساده ترین راه برای فعال سازی ویندوز 10 باشد. شما باید یک کلید محصول معتبر برای نسخه ویندوز خود تهیه کنید. سپس به ترتیب زیر عمل کنید:

– به بخش Setting ویندوز 10 مراجعه کنید.

– روی گزینه Update & Security کلیک کنید.

– پنجره جدیدی باز می‌­شود. از منوی سمت چپ، گزینه Activation را انتخاب کنید.

– در این قسمت Change Product Key را می‌بینید که در تصویر زیر با فونت زرد رنگ نشان داده شده است. روی آن کلیک کنید تا پنجرۀ کوچکی باز شود.

– در پنجرۀ باز شده، کلید محصول خود را وارد نموده و Next را بفشارید.

– پس از تاييد، سیستم با نمایش پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن پروسه فعال سازی، از شما میخواهد که پنجه را ببندید.

– حالا ویندوز شما به صورت دائم فعال شده است.

  • روش دوم: استفاده از فعال ساز

این روش نسبت به روش قبل، پيچيده تر است. شما باید یک نرم‌افذار فعال ساز (Activator) مناسب برای نسخە ویندوز خود دانلود کنید. پس از نصب دانلود فعال ساز، بهتر است که مطابق دستورات سازنده نرم افزار و سایتی که از آن دانلود کرده، اقدام به نصب فعال ساز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *